Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держпідприємництва висловилася відносно оновлення акцизних марок

8 серпня 2012, 10:08
300
0
Реклама

Держпідприємництва розглянула проект постанови КМУ, якою передбачається введення марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також встановлення необхідності оновлення дизайну марок кожні два роки (лист від 02.08.2012 р. № 2232/0/20-12).

В якості альтернативи періодичній зміні дизайну марок акцизного податку автори листа пропонують розглянути можливість впровадження акцизних марок з штрихкодом з певною комбінацією цифр або QR- коду, в якому міститься закодована інформація про виробника, сам товар і сплачений по цьому товару податок, а також можливість отримання такої інформації на сайті ГНСУ по штрих- чи QR- коду.

Це дозволить уникнути необхідності періодичного оновлення дизайну марок акцизного податку, оскільки головний акцент їх захисту буде зміщений із зовнішніх захисних елементів дизайну на інформацію, що міститься в інформаційних базах контролюючого органу.

Крім того, на адресу Держпідприємництва поступили зауваження від учасників ринку, які звертають увагу на наступне.

Проектом постанови передбачається обмеження терміну перебування в обороті продукції з марками акцизного податку попереднього зразка.

Вказане суперечить ч. 4 ст. 11 Закону про держрегулювання виробництва і обороту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, якій передбачено, що у разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв і тютюнових виробів до їх повного використання, а маркіровані такими марками алкогольні напої і тютюнові вироби знаходяться в обороті до їх повної реалізації в межах терміну придатності до вживання.

Крім того, відсутні логічні обгрунтування доцільності обмеження терміну перебування в обороті продукції з марками акцизного податку попереднього зразка, враховуючи, що марка є підтвердженням факту сплати податку до бюджету і не має кінцевого терміну обороту. Прийняття цієї норми матиме негативні економічні наслідки для суб'єктів господарювання у формі вилучення з торгових мереж підакцизної продукції і понесения збитків.

Також вимагає економічного обгрунтування формування вартості виготовлення марки, оскільки проектом постанови передбачається її збільшення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини