Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ розглянув підстави для ідентифікації банками фізосіб

14 серпня 2012, 10:13
226
0
Реклама

НБУ відмітив, що суб'єкти первинного фінансового моніторингу з метою ідентифікації фізосіб-резидентів встановлюють: ПІБ, дату народження, серію і номер паспорта (чи іншого документу, що засвідчує особу), дату видачі і орган, яким виданий документ. При ідентифікації також з'ясовують місце проживання або місце перебування фізособи, ідентифікаційний номер або серію і номер паспорта з відміткою податкового органу про відмову від ідентифікаційного номера.

При цьому законодавство України не містить вичерпного переліку документів, на підставі яких банк при відкритті рахунку зобов'язаний проводити ідентифікацію фізосіб-резидентів.

Але банк зобов'язаний розробити і ухвалити внутрішні документи з питань здійснення фінансового моніторингу, які повинні оновлюватися відповідно до законодавства і подій, здатних вплинути на риски легалізації злочинних прибутків або фінансування тероризму, зокрема, Програму ідентифікації і вивчення клієнтів банку.

Автори листа рекомендують банкам у своїх внутрішніх документах з питань здійснення финмониторинга самостійно визначати документи, що засвідчують особу, з яких можна отримати відомості, необхідні для ідентифікації клієнтів.

При цьому слід врахувати, що офіційним документом, що містить якнайповнішу інформацію для ідентифікації фізособи-резидента, являється паспорт громадянина України, який є дійсним для укладення цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій. Також для ідентифікації клієнта - фізичної особи - резидента можуть використовуватися закордонний, службовий і дипломатичний паспорти.

На думку авторів листа, ідентифікація клієнта - фізичної особи - резидента, який є громадянином України, по інших документах, ніж паспорт громадянина України, може створювати додаткові риски в діяльності банків.

Для ідентифікації фізособи-резидента, який не є громадянином України або є особою без громадянства, можуть використовуватися також посвідчення біженця, посвідка на проживання, національний паспорт іноземця з відміткою про отримання виду по встановленому МВС зразку, скріплений друком (лист від 09.08.2012 р. № 18-311/4607-7991).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини