Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Госархстройинспекция роз'яснила питання про документальний дозвіл на будівельні роботи і про відповідальність за самовільне будівництво

16 серпня 2012, 11:27
259
0
Реклама

Госархстройинспекция надала роз'яснення відносно:

- документу, що надає замовникові (фізичній особі) право на виконання будівельних робіт по реконструкції житла (квартири у багатоповерховому будинку) (лист від 30.08.2011 р. № 40-16-2364);

- порядку прийняття в експлуатацію самовільно побудованого садового будинку і розмірів штрафів (лист від 30.07.2012 р. № 40-19-5376).

У першому листі відзначається, що проектувальник і замовник згідно державними будівельним нормам і стандартам відповідно до законодавства визначають категорію складності (архітектурною і технічною) об'єкту будівництва, залежно від якої визначається документ, що надає право на виконання будівельних робіт.

У другому листі відзначається, що Госархстройинспекция і її територіальні органи не уповноважені розглядати справи за правопорушення, передбачені ст. 97 КУоАП (самовільне будівництво).

В той же час, ч. 1 ст. 96 КУоАП передбачає відповідальність громадян за порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил і затверджених проектних рішень під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів або споруд у вигляді штрафу в розмірі від 10 до 50 НМДГ.

Нині чинним законодавством, регулюючим стосунки у сфері містобудівної діяльності, не передбачено пільг по сплаті штрафу за порушення у вказаній сфері.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини