Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Минсоцполитики роз'яснило особливості індексації зарплати у разі її підвищення

7 вересня 2012, 09:32
196
0
Реклама

Минсоцполитики нагадало, що місяць, в якому сталося підвищення грошових прибутків населення, вважається базовим при численні індексу споживчих цін для проведення індексації. Грошові прибутки, отримані за цей місяць, не індексуються. Числення індексу для подальшої індексації починається з місяця, що йде за базовим.

У випадку якщо грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загальний дохід до його підвищення.

Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових прибутків наведений в додатку 4 до Порядку індексації.

При визначенні фіксованої суми індексації береться заробітна плата в частині постійних складових в розрахунку за повний відпрацьований місяць, окрім премії, оскільки відсоток премії щомісячно може мінятися і не має постійного характеру.

Виплати, які проводяться виходячи з середньої заробітної плати, індексації не підлягають, оскільки суми індексації враховуються при численні середньої заробітної плати.

У випадку якщо працівник працював неповний робочий місяць, фіксована сума індексації виплачується пропорційно відпрацьованим робочим дням.

Якщо в місяці не відпрацьовано жодного дня, фіксована сума індексації за цей місяць не виплачується.

У випадку якщо у працівника в період між переглядом заробітної плати виникло право на індексацію, то зберігається виплата фіксованої індексації і додається нова сума індексації.

Фіксована сума індексації і нова сума індексації виплачуються до наступного збільшення заробітної плати, при якому таке збільшення перевищить вказані суми індексації (лист від 06.08.2012 р. № 169/10/137-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини