Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ надані роз'яснення відносно оподаткування представництв нерезидента

7 вересня 2012, 10:41
124
0
Реклама

ГНСУ нагадала, що з 1 червня 2012 року операції по розміщенню товарів в митний режим переробки на митній території України здійснюються згідно з главою 23 розділи V "Митні режими" ТЧУ.

Відповідно до ст. 148 ТЧУ розміщення товарів в митний режим переробки здійснюється з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами. При цьому розміщення товарів в цьому режимі допускається з письмового дозволу митного органу за заявою власника цих товарів або уповноваженого їм особи.

Далі ГНСУ розглянула питання оподаткування ПДВ операцій по реалізації резидентом України нерезиденту України сировини для використання у виробництві продукції на давальницьких умовах.

Так, згідно п. 185.1 НКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податків з поставки товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно ст. 186 цього Кодексу.

Враховуючи те, що для операцій з поставки сировини для використання в операціях по переробці товарів, поміщених в митному режимі переробки на митній території України, НКУ не передбачений окремий порядок оподаткування, операції по реалізації резидентом України (платником ПДВ) нерезиденту України на митній території України сировини для використання в операціях по переробці товарів, поміщених в митному режимі переробки на митній території України, підлягають оподаткуванню в загальновстановленому порядку по ставці 20 %.

Реалізація готової продукції на митній території України здійснюється в загальновстановленому порядку з нарахуванням ПДВ по основній ставці.

При цьому ГНСУ звернула увагу на те, що згідно ст. 155 ТЧУ реалізація на митній території України продуктів переробки, власником яких є нерезидент, здійснюється через зареєстроване в Україні його представництво, на яке покладається обов'язок по декларуванню цих продуктів переробки для вільного звернення.

Також ГНСУ торкнулася порядку оподаткування податком на прибуток представництва нерезидента в Україні. Зокрема, відмітила, що при визначенні об'єкту оподаткування на прибуток постійному представництву нерезидента в Україні треба керуватися відповідними положеннями НКУ, які встановлюють порядок визнання і склад прибутків і витрат, а також вимоги до первинних документів, що підтверджують отримання прибутків і здійснення витрат по будь-яких операціях, здійснюваних представництвом (лист від 27.06.2012 р. № 17922/7/15-3417-01).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини