ГНСУ надані роз'яснення відносно застосування Угоди про уникнення подвійного оподаткування з КНР.
Так, для цілей Угоди термін "Китай" має на увазі Китайську Народну Республіку: при застосуванні в географічному значенні означає усю територію Китайської Народної Республіки, включаючи її територіальне море, де застосовується китайське законодавство про оподаткування, і будь-яку іншу територію за межами територіального моря, де Китайська Народна Республіка має суверенні права на розвідку і розробку ресурсів морського дна і його надр, ресурсів прилеглих вод відповідно до міжнародного законодавства.
При цьому Угода не поширюється на території з окремим законодавчим полем, що мають самостійну податкову систему і на які не поширюються закони КНР про оподаткування. До таких територій, зокрема, відносяться Гонконг, макао і Тайвань (лист від 20.08.2012 р. № 1151/0/71-12/12-1017).
До речі, як повідомляє Асоціація платників податків об'єм іноземних інвестиції в Китай скорочується дев'ятий місяць підряд.
Проте, за словами головного економіста по ринку КНР Australia&New Zealand Banking Group Ltd. у Гонконзі Лю Ли-Гантрату, втрату Китаєм статусу найпривабливішого напряму для інвестицій, не варто розглядати як негативний сигнал.
Нагадуємо, що перелік країн, з якими Україною ув'язнені угоди про уникнення подвійного оподаткуваннярозміщений в ресурсі Довідники систем ЛІГА :ЗАКОН. Там же можна знайти і звідну таблицю з ставками оподаткування, встановленими відповідно до угод про уникнення подвійного оподаткування у відсотках до загальної суми дивідендів (відсотків, роялті).