Прийнятий за основу законопроект № 10492спрямований на створення Єдиного державного демографічного реєстру, який передбачає впровадження електронних паспортів для українців.
У такий Реєстр запропоновано вносити наступну інформацію про особу:
- ім'я,
- прізвище,
- дата народження/смерті,
- місце народження,
- підлога,
- дата внесення відомостей про особу в Реєстр,
- відомості про батьків і інших представників,
- відомості про громадянство,
- реквізити документів, виданих особі,
- оцифрований зразок підпису особи,
- оцифрований образ особи,
- додаткова змінювана інформація
- інформація з відомчих інформаційних систем.
Документ визначає структуру Реєстру, порядок внесення відомостей в нього, порядок його ведення, порядок отримання інформації з нього шляхом отримання відповідної довідки, а також встановлює вимоги до документів, що засвідчують особу, її громадянство і спеціальний статус (починаючи від паспорта і закінчуючи водійським посвідченням), інформація з яких також вноситиметься в Реєстр.
Пропонується, що кожен громадянин України, починаючи з народження і незалежно від віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України на кожні десять років. Паспорт виготовляється у формі карти, що містить безконтактний електронний носій інформації.
А що стосується, паспорти для виїзду за кордон, то він оформляється особам, що не досягли шістнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, що досягли шістнадцятирічного віку, - на десять років. Паспорт матиме форму книжечки правий форзац якої містить безконтактний електронний носій інформації, і складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок і сторінки даних.
Нагадаємо, що це вже не перша спроба законотворців внести зміни в документи, що засвідчують особу, надають право на в'їзд і виїзд з України.