Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Автомобілістів чекають нові правила розрахунку розміру доходу при продажі транспортних засобів на вторинному ринку

19 вересня 2012, 17:01
162
1
Реклама

Зареєстрований президентський законопроект № 11122що визначає нові правила розрахунку розміру доходу платника податків від продажу транспортних засобів на вторинному ринку.

Законопроектом пропонується: дохід від продажу, а також спадкоємство транспортних засобів визначати виходячи з ціни, вказаної в договорі купівлі-продажу, але не нижче за среднерыночной вартість цього транспортного засобу або не нижче за його оцінну вартість, визначену згідно із законом.

Среднерыночная вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначатиметься Мінекономіки щоквартально для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску і пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів в порядку, встановленому КМУ.

Нотаріус зможе засвідчувати угоду по відчуженню транспортних засобів тільки за умови надання йому документу про сплату продавцем НДФЛ, а якщо такий продавець обрав спосіб оцінки не за средневзвешенной вартістю - за наявності акту оцінки або звіту про оцінку.

Також запропоновано підвищити з 3 до 4 % розмір пенсійного збору для тих транспортних засобів, вартість яких складає від 165 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних громадян, і до 5 % - для тих, вартість яких перевищує 250 неоподатковуваних мінімумів. При цьому вартість посвідчення угод державними нотаріусами запропоновано понизити до 17 або 85 грн. (зараз - 1 % або 5 % від вартості).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини