Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зменшиться вплив прокуратури на розвиток бізнесу

26 вересня 2012, 11:59
167
0
Реклама

З 1 грудня 2012 року (за винятком деяких норм) набуде чинності Закон від 18.09.2012 р. № 5288 - VI про внесення змін до діяльності прокуратури, який зачіпає 18 законодавчих актів України.

По думці Держпідприємництвазміни позитивно вплинуть на розвиток бізнесу, оскільки зменшать вплив органів прокуратури на ведення господарської діяльності.

Дуже важливим нововведенням є те, що припинення господарської діяльності за ініціативою прокуратури може бути здійснене тільки за рішенням суду.

Також органи прокуратури будуть позбавлені права вносити приписи і протести, прийняття яких раніше вимагало від суб'єктів господарської діяльності безумовного і невідкладного виконання вимог прокурора. Тобто прокурори зможуть виносити лише представлення, яке вже автоматично не припинятиме діяльність суб'єкта господарювання або не зобов'язуватиме здійснювати дії відносно безумовного усунення порушень, що мали місце, на думку прокурора.

Крім того, визначений порядок проведення органами прокуратури перевірок підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, підлеглості або приналежності, фізичних осіб - підприємців. Перевірка прокуратурою може бути проведена тільки після попереднього письмового повідомлення про її проведення і тільки після попередньої ревізії профільного контролюючого органу. Результати перевірки фіксуватимуться в єдиному акті прокурорського реагування - мотивованій постанові, яку можна буде оскаржити в суді.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини