Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податкова служба роз'яснила порядок обліку фінансової допомоги физлицами-единщиками

1 жовтня 2012, 13:25
206
0
Реклама

ГНСУ відмітила, що згідно пп. 3 п. 292.11 НКУ до складу доходу платників єдиного податку не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, яка отримана і повернена впродовж 12 календарних місяців з дня її отримання, і суми кредитів.

При цьому записи в Книзі обліку прибутків платника єдиного податку виконуються за підсумками робочого дня, впродовж якого отриманий дохід, зокрема, засоби, що поступили на поточний рахунок платника податку або отримані готівкою, сума заборгованості, по якій збіг термін позовної давності, фактично безкоштовно отримані товари (роботи, послуги).

Таким чином, на думку авторів листа, сума фінансової допомоги, не повернена впродовж 12 календарних місяців з дня отримання, включається в дохід за підсумками дня, що йде за останнім днем періоду 12 місяців.

Порядком ведення книги обліку прибутків платників єдиного податку 1-3 груп, що не є платниками ПДВ, не передбачена окрема графа для віддзеркалення суми поворотної фінансової допомоги, тому податківці пропонують відбивати такі засоби в графі 5.

Також податкове відомство нагадало, що не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, що здійснюють, зокрема, діяльність у сфері фінансового посередництва, окрім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом про страхування, сюрвейєрами, аварійними комісарами, визначеними розділом III НКУ.

Правовою основою для отримання поворотної фінансової допомоги є договір позики. Стосунки за договором позики регулюються ст. 1046 - 1053 ГКУ (лист від 27.09.2012 р.).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини