ГНСУ відмітила, що платником НДФЛ є, зокрема, фізособа-нерезидент, яке отримує прибутки з джерела їх походження в Україні.
Порядок оподаткування прибутків, отриманих нерезидентами, визначений в п. 170.10 НКУ.
При цьому узяттю на облік або реєстрації в податкових органах підлягають усі платники податків.
Фізособи-платники податків реєструються в податкових органах шляхом включення відомостей про них в Держреєстр фізосіб-платників податків.
У реєстр вноситься інформація про осіб, які являються, зокрема, іноземцями і особами без громадянства, не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов'язані сплачувати податки в Україні або є засновниками юридичних осіб, створених на території України.
Фізособа, яка не має постійного місця проживання в Україні, подає облікову картку в податковий орган по місцю отримання прибутків або по місцезнаходженню іншого об'єкту оподаткування.
Крім того, іноземець або особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані впродовж десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день представлення ним документів.
Отже, фізособу-нерезидент повинно подати декларацію по встановленій формі в строк до 1 травня року, що йде за звітним, в податковий орган по місцю його реєстрації (тимчасового проживання).
При цьому така особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що йде за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, вказану в поданій їм податковій декларації.
Реквізити зарахування НДФЛ до відповідного бюджету можна отримати в податковому органі, в який подається декларація (лист від 05.09.2012 р. № 948/0/141-12/Л/17-1114).