Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держмитслужба роз'яснила особливості переміщення громадянами товарів через кордон

12 жовтня 2012, 15:02
131
0
Реклама

Держмитслужба звернула увагу на особливості застосування норм розділу XII ТЧУ, регулюючої умови і порядок пропуску і оподаткування товарів, які переміщаються через кордон України громадянами для особистих, сімейних і інших потреб, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності.

Так, громадянин, який переміщає товари через кордон України, зобов'язаний при їх декларуванні повідомити митним органам точні відомості про товар, необхідні для здійснення митного контролю і митного оформлення, щоб уникнути порушення митного законодавства і притягнення до адміністративної відповідальності.

При цьому митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщаються через кордон України.

Таким чином, при здійсненні митними органами митних формальностей відносно товарів громадян слід враховувати кількість товарів, вартість і мету їх ввезення. У разі ввезення громадянами товарів, які за своїми кількісними показниками не можуть відповідати меті відносно особистих, сімейних потреб, митне оформлення таких товарів здійснюється в порядку, встановленому ТЧУ і іншими законодавчими актами України для підприємств. Положення розділу XII ТКУ у такому разі не застосовуються (лист від 02.10.2012 р. № 11.1/2-15.1/10958-ЕП).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини