Аудиторська палата в ході роз'яснення терміну "професійний бухгалтер" відмітила наступне.
Згідно ст. 6 Закону про аудиторську діяльність при здійсненні аудиторської діяльності аудитори і аудиторські фірми зобов'язані застосовувати відповідні стандарти аудиту. Ці стандарти приймаються на основі стандартів аудиту і етики Міжнародної федерації бухгалтерів з дотриманням вимог справжнього Закону і інших нормативно-правових актів. Затвердження стандартів аудиту є винятковим правом АПУ.
На сьогодні в Україні обов'язковим для дотримання є Кодекс етики професійних бухгалтерів Міжнародної федерації бухгалтерів, затверджений рішенням АПУ від 30.11.2006 р. № 168/7, і Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання упевненості і супутніх послуг видання 2010 року, затверджені рішенням Аудиторської палати України від 31.03.2011 р. № 229/7.
При застосуванні Кодексу етики і Міжнародних стандартів аудиту терміни "професійний бухгалтер" і "професійний бухгалтер-практик" слід вживати в наступному значенні:
- термін "професійний бухгалтер" застосовувати до осіб, які працюють в сферах, пов'язаних з бухгалтерським обліком, аудитом, фінансами і оподаткуванням, і мають відповідну підтверджену кваліфікацію;
- термін "професійний бухгалтер-практик" застосовувати до аудиторів, які працюють в аудиторських фірмах або надають професійні аудиторські послуги як фізичні особи - підприємці (рішення від 27.09.2012 р. № 257/15).