Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

АПУ роз'яснила відмінності між бухгалтером і бухгалтером-практиком

15 жовтня 2012, 11:42
163
0
Реклама

Аудиторська палата в ході роз'яснення терміну "професійний бухгалтер" відмітила наступне.

Згідно ст. 6 Закону про аудиторську діяльність при здійсненні аудиторської діяльності аудитори і аудиторські фірми зобов'язані застосовувати відповідні стандарти аудиту. Ці стандарти приймаються на основі стандартів аудиту і етики Міжнародної федерації бухгалтерів з дотриманням вимог справжнього Закону і інших нормативно-правових актів. Затвердження стандартів аудиту є винятковим правом АПУ.

На сьогодні в Україні обов'язковим для дотримання є Кодекс етики професійних бухгалтерів Міжнародної федерації бухгалтерів, затверджений рішенням АПУ від 30.11.2006 р. № 168/7, і Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання упевненості і супутніх послуг видання 2010 року, затверджені рішенням Аудиторської палати України від 31.03.2011 р. № 229/7.

При застосуванні Кодексу етики і Міжнародних стандартів аудиту терміни "професійний бухгалтер" і "професійний бухгалтер-практик" слід вживати в наступному значенні:

- термін "професійний бухгалтер" застосовувати до осіб, які працюють в сферах, пов'язаних з бухгалтерським обліком, аудитом, фінансами і оподаткуванням, і мають відповідну підтверджену кваліфікацію;

- термін "професійний бухгалтер-практик" застосовувати до аудиторів, які працюють в аудиторських фірмах або надають професійні аудиторські послуги як фізичні особи - підприємці (рішення від 27.09.2012 р. № 257/15).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини