Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Минсоцполитики нагадало про періодичність надання відпусток

15 жовтня 2012, 16:07
123
0
Реклама

Минсоцполитики розглянуло декілька питань і відмітило, зокрема, наступне.

1. Фонди соціального страхування не віднесені до органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, тому дія Закону про держнагляд на них не поширюється.

На сьогодні перевірки відносно сплати ЕСВ відносяться до повноважень ПФУ, який разом зі своїми територіальними органами має право проводити не частіше за один раз в календарний рік планову, а у випадках, передбачених законом, - позапланову перевірку у працедавців бухгалтерських книг, звітів, кошторисів і інших документів про нарахування, числення і сплату ЕСВ, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема, письмові) з питань, що виникають в ході такої перевірки. Планові і позапланові перевірки проводяться в порядку, затвердженому КМУ, за узгодженням із сторонами соціального діалогу.

Фонди соціального страхування здійснюють перевірки страхувальників відповідно до законів по окремих видах загальнообов'язкового державного соціального страхування, право на здійснення яких було уточнене з ухваленням Закону про ЕСВ і прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

2. Забороняється ненадання щорічних відпусток повній тривалості впродовж двох років підряд.

Ненадання щорічних відпусток в терміни, визначені Законом про відпустки і КЗоТ, є грубим порушенням законодавства про працю, за що працедавець може притягати до відповідальності згідно із законодавством.

В той же час, законодавством не передбачений термін давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання (лист від 06.09.2012 р. № 2602/1/18/12-зв).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини