Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З практикантами не полягають термінові трудові договори

19 жовтня 2012, 10:22
145
0
Реклама

Минсоцполитики в ході розгляду порядку проходження виробничого навчання і виробничої практики учнями, слухачами професійно-технічних учбових закладів повідомило наступне.

Виробнича практика учнів, слухачів професійно-технічних учбових закладів передбачає виконання ними безпосередньо на робочих місцях усіх видів робіт, передбачених кваліфікаційною характеристикою, де вони під керівництвом майстрів виробничого навчання закріплюють уміння і навички, вчаться використовувати сучасну техніку, механізми і інструменти, придбавають необхідні практичні навички самостійно і якісно виконувати роботи, передбачені робочими учбовими планами.

Підприємства незалежно від форми власності і підпорядкування зобов'язані надавати робочі місця або учбово-виробничі ділянки для проходження виробничої практики учнями. Переліки підприємств для проходження практики формують учбові заклади, враховуючи пропозиції підприємств - замовників підготовки майбутніх кваліфікованих робітників, працедавців і місцевих органів виконавчої влади. Крім того, вчиться дозволено самостійно вибирати для себе місце проходження виробничої практики за узгодженням з учбовим закладом.

Між учбовим закладом і підприємством не пізніше за два тижні до початку виробничого навчання і виробничої практики має бути укладений договір на основі типового договору про надання робочих місць або учбово-виробничих ділянок для проходження учнями, слухачами виробничого навчання і виробничої практики. Договір визначає права і обов'язки сторін - учбового закладу і підприємства - і відповідальність за порушення умов договору.

Проте учні, слухачі професійно-технічних учбових закладів на час виробничого навчання і виробничої практики до складу (список) і штатного розкладу працівників підприємства не включаються. Вони виконують роботи відповідно до учбових планів і програм, тривалість їх роботи повинна відповідати часу, визначеному робочими учбовими планами, програмами, і не перевищувати тривалість робочого часу, встановленого законодавством для відповідної категорії працівників.

Оскільки вказані стосунки не є трудовими, а трактуються як учбово-виробничий процес, то необхідності в укладенні термінових трудових договорів на період проходження виробничої практики немає (лист від 20.08.2012 р. № 107/021/150-12).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини