Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Митна служба планує повністю перейти на електронне декларування

22 жовтня 2012, 15:04
184
0
Реклама

На сьогодні митниця знаходиться серед лідерів в створенні системи електронного управління, - про це розповів глава Державної митної служби України Ігор Калетник на своїй персональній сторінці.

Щоб усунути усі незручності для підприємців, відмічає Ігор Калетник, вже розпочата безкоштовна видача електронних підписів для бізнесу. У Держмитслужбі відкритий Центр сертифікації ключів, де кожен бажаючий суб'єкт може безкоштовно отримати електронний цифровий підпис.

Зараз процедури електронного декларування використовують більше трьох тисяч підприємств - цифра хай і далека від світових рекордів, але йдеться про результати в короткі терміни і в планах митників розширювати цю практику з нинішніх 13 % митних декларацій в електронному вигляді до 50 % вже до кінця року.

Представлення документації без необхідності проходити декілька етапів митного оформлення усуває саму можливість для інспекторів зволікати з оформленням, відповідальність митників при цьому персональна, адже усі питання митної вартості, класифікації, лабораторії вирішує одна людина. А після того, як новий Митний кодекс повністю набуде чинності, нова система контролю дій митників унеможливить впливати на процес оформлення.

Проте, за словами глави Держмитслужби, говорити слід про комплексну реформу, яка повинна торкнутися не лише митниці, але і усього державного апарату України. Сьогодні, - повідомив Ігор Калетник, - спільно з МВС, податковою службою, Нацбанком йде робота над впровадженням практики, по якій електронна декларація може бути основою для реєстрації транспортного засобу в органах ДАІ, підтвердження податковим органам фактичного вивезення товару для відшкодування ПДВ, а також зняття з валютного контролю зовнішньоекономічних операцій.

По матеріалах kaletnik.org.ua

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини