Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Допоміжні представництва не звітують по податку на прибуток

25 жовтня 2012, 14:25
194
0
Реклама

ГНСУ в ході розгляду порядку представлення звітності по податку на прибуток представництвом нерезидента, яке на території України здійснює діяльність, що має підготовчий або допоміжний характер, повідомила таке.

Згідно НКУ зобов'язання за уявленням звітності по податку на прибуток підприємств покладене на представництва нерезидентів, які відповідають поняттю "Постійне представництво".

Постійне представництво визначене як постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні.

При цьому постійним представництвом не є, зокрема, зміст постійного місця діяльності винятковий з метою закупівлі товарів або виробів або для збору інформації для нерезидента; зміст постійного місця діяльності винятковий з метою здійснення для нерезидента будь-якої іншої діяльності, що має підготовчий або допоміжний характер.

Міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, які входять до складу податкового законодавства України, також передбачено, що представництва, які здійснюють види діяльності підготовчого або допоміжного характеру, не придбавають в цілях оподаткування статус "постійного представництва".

Тобто здійснення представництвом операцій у рамках підготовчої або допоміжної діяльності відносно нерезидента звільняється від оподаткування, оскільки така діяльність не носить характер господарської діяльності з метою отримання прибутку.

Нерезиденти, що мають відповідно до міжнародного договору право на звільнення від оподаткування окремих видів прибутків, що отримуються через постійне представництво, разом з податковою звітністю подають в податковий орган Відомості про прибутки (прибули), звільнені від оподаткування на підставі міжнародних договорів України.

Перший розділ цих Відомостей (Діяльність допоміжного або підготовчого характеру) заповнюється, зокрема, у разі здійснення постійним представництвом виключно таких видів діяльності, які відповідно до міжнародних договорів не властиві постійному представництву (лист від 09.10.2012 р. № 3344/0/61-12/15-1315).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини