Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Старі помилки по прибутку виправляються новою декларацією

6 листопада 2012, 13:15
121
0
Реклама

ДПС в м. Києві повідомила, що починаючи з 01.04.2012 р., при виправленні самостійно виявлених помилок, що містяться в раніше поданих деклараціях (у тому числі і за звітні (податкові) періоди до 01.04.2011 р.), використовується діюча декларація за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 28.09.2011 р. № 1213.

Також автори листа відмітили, що декларація може подаватися як звітна, так і уточнююча. При цьому в рядку 2 заголовних частини уточнюючої декларації вказується звітний період, за який здійснюється уточнення.

Якщо виправлення помилок за попередній період здійснюється в звітній (звітною новою) декларації, то в додатку ВП вказуються правильні показники за уточнюваний період, які порівнюються з відповідними рядками уточнюваної декларації, і визначаються суми збільшення (зменшення) податкового зобов'язання по податку на прибуток, пені і штрафу. Сума збільшення (зменшення) податкового зобов'язання, пені і штрафу з додатка ВП переноситься в частину "Самостійне виправлення помилок" (рядки 23 - 27) декларації.

Якщо помилки виправляються в уточнюючій декларації, то додаток ВП не заповнюється, а правильні значення прибутків, витрат, об'єкту оподаткування на прибуток вказуються безпосередньо в декларації. На підставі порівняння податкового зобов'язання що уточнює і уточнюваної декларацій визначаються суми збільшення (зменшення) податкового зобов'язання, пені і штрафу, які відбиваються в розділі "Самостійне виправлення помилок" (рядки 23 - 27).

У разі виправлення помилок за звітні періоди до 01.04.2011 р., при визначенні значень рядків 23 і 26 декларацій порівнюються суми виправленого (правильного) і помилкового (рядок 14 декларацій за формою, затвердженою наказом ДПАУ від 29.03.2003 р. № 143) податкових зобов'язань.

Разом з декларацією платник податків має право надати в податковий орган пояснення до виправлень.

У декларації за звітний період, що йде за періодом, за який було здійснено виправлення, відбиваються показники з урахуванням виправлень (лист від 05.10.2012 р. № 6386/10/06-406).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини