Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ роз'яснила нюанси застосування штрафних санкцій

28 листопада 2012, 16:21
166
0
Реклама

ГНСУ у узагальнювальній податковій консультації відносно застосування штрафних санкцій за порушення норм НКУ надала відповіді на наступні питання.

Питання 1. Чи враховуються порушення, здійснені платником податків до набуття чинності НКУ і виявлені після 01.01.2011 р. при визначенні повторності і відповідно застосуванні серйознішої штрафної санкції (50 %).

Відповідь. Ні, не враховуються.

Питання 2. Чи передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату авансового внеску по єдиному податку физлицами-единщиками в 2012 р.?

Відповідь. Так.

Питання 3. Чи передбачена відповідальність платників податку на прибуток за непредставлення фінансової звітності і чи складають контролюючі органи протоколи про адміністративні правопорушення?

Відповідь. У разі непредставлення фінансової звітності до платників податків застосовується адміністративна відповідальність.

Органи податкової служби не мають права складати протоколи про адміністративні правопорушення за непредставлення або несвоєчасне представлення фінансової звітності платниками податків.

Протоколи про адміністративні правопорушення у випадках непредставлення фінансової звітності підконтрольними їй установами і суб'єктами господарювання мають право складати органи державної фінансової інспекції.

Питання 4. Які випадки підходять під визначення нецільового використання ПДВ суб'єктами сільськогосподарського спецрежиму ПДВ з метою застосування штрафної санкції, визначеної п. 123.2 НКУ, і чи можна її застосовувати самостійно?

Відповідь. Штрафна санкція застосовується за використання платником податків сум, які не сплачені до бюджету внаслідок отримання податкової пільги, не за призначенням або всупереч умовам або цілям її надання, зокрема, якщо такі суми не спрямовані:

- на відшкодування податку, сплаченого (нарахованого) постачальникові на вартість виробничих чинників (згідно з визначенням в пп. 209.15.1 НКУ);

- на інші виробничі цілі (за наявності залишку), додатково до санкцій, передбачених в п. 123.1 НКУ.

Питання 5. Чи вважатиметься порушенням цільового використання засобів випадок, коли сільгосппідприємство задекларувало суму до сплати на спецрахунок у розмірі 2000 грн., а фактично сплатило 3000 грн. і використовувало їх за цільовим призначенням?

Відповідь. Ні.

Питання 6. Сільгосппідприємство занизило суму ПДВ в скороченій декларації по ПДВ, яка має бути перерахована на спецрахунок, задекларувавши до сплати 3000 грн., а фактично (за результатами документальної перевірки) повинно сплатити 4000 грн. чи Вважається цей факт порушенням цільового використання і якщо так, то які санкції будуть застосовані?

Відповідь. Ні, такі дії не рахуються порушенням цільового використання засобів.

Питання 7. Чи будуть нараховані штрафні санкції сільгосппідприємству, що перерахувало із спецрахунку 2000 грн. на оплату послуг, не пов'язаних з його діяльністю?

Відповідь. До платника будуть застосовані штрафні санкції, передбачені п. 123.1 і 123.2 НКУ.

Питання 9. Який порядок застосування п. 11 подразд. 10 разд. XX НКУ?

Відповідь. Цей пункт набув чинності з 06.08.2011 р. Отже, з цієї дати до податкових правопорушень незалежно від дати їх здійснення застосовуються штрафні санкції в розмірах, певних НКУ на день ухвалення рішень відносно застосування таких штрафних (фінансових) санкцій з урахуванням того, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 01.01.2011 р. по 30.06.2011 р. застосовуються в розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення (наказ від 22.11.2012 р. № 1046).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини