Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що принесе бізнесу 2013 рік: паспортизація валютних операцій

15 грудня 2012, 10:26
205
0
Реклама

З 1 січня 2013 року фізичним особам необхідно буде пред'являти паспорт і при купівлі, і при продажі готівкової валюти.

Набуття чинності відповідних правил передбачене постановою НБУ від 11.10.11 р. № 364.

Нагадав про це і директор Департаменту по управлінню валютним резервом і здійсненню операцій на відкритому ринку Національного банку України Олександр Дубихвост. Він також виразив надію, що обов'язкова паспортизація і при купівлі, і при продажі валюти дозволить понизити попит на неї з боку населення.

Представник НБУ також додав, що паспортизація, що вже відбулася, при купівлі валюти дозволила дуже різко зменшити попит на неї з боку населення.

А ось експерти вважаютьщо нові правила можуть збільшити частку тіньового ринку обміну валют. Оскільки особисті дані тих, що міняють збиратимуться і зберігатимуться, теоретично вони можуть бути використані як докази при звинуваченні в розкраданні, хабарах або наявності нелегальних прибутків.

У свою чергу нагадаємо, що в останні дні що йде 2012 року однієї з самих обговорюваних тим стала ініціатива регулятора по прийняттю законопроектузгідно з яким фізичні особи будуть зобов'язані платити 15 % збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при продажі іноземної валюти за готівкову гривню.

Проте розгляд цього документу відклали. Проте, на сьогодні в пенатах ВРУ зареєстровано ще два законопроекти (№ 11740 і № 11740-1) з новими умовами стягування пенсійного збору з операцій з продажу іноземної валюти.

Проект № 11740 зобов'язує фізичних осіб, що продають іноземну валюту за готівкову гривню, сплачувати пенсійний збір у розмірі 10 % від суми операції.

При цьому не обкладаються збором операції з продажу готівкової іноземної валюти за готівкові гривні:

- під час отримання готівкових перекладів з-за кордону України в сумі, що не перевищує 150 тис. грн. впродовж календарного місяця;

- під час зняття з депозитів сум, що знаходяться на рахунку не менше 30 днів, або відсотків по цьому депозиту;

- отримані в результаті виплати купонного доходу і від продажу або погашення казначейських зобов'язань, облігацій внутрішньої державної позики, номінованих в іноземній валюті, за умови її продажу при отриманні виплат.

Проект № 11740-1 передбачає, що пенсійний збір у розмірі 15 % від суми операції сплачують юридичних осіб, що продають іноземну валюту за готівкову гривню. Без виключень.

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами і консультаціями по даній і іншим тематикам, безкоштовно встановивши на тест систему ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини