Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ГНСУ посилює боротьбу із зовнішньоекономічними махінаціями

17 грудня 2012, 11:16
170
0
Реклама

ГНСУ притягнула експертів нового наукового Центру моніторингу товарних ринків до виявлення випадків ухилення від оподаткування при операціях між "пов'язаними структурами", де ціноутворення відбувається не за ринковими правилами.

Центр займатиметься аналізом товарних операцій як на внутрішньому ринку, так і при експорті і імпорті товарів через третіх осіб. Для визначення звичайних цін при торгових операціях аналізується широкий спектр цих органів статистики, профільних видань, митних баз України і країн - торгових партнерів, рішення українських і іноземних судових інстанцій.

За даними митних декларацій, які проаналізували фахівці ГНСУ, в 2012 році по прямих контрактах була експортована менше половини товарів, інша частина експорту (54 %) здійснюється через третіх, часто пов'язаних осіб. Через офшори проводиться майже 10 % таких операцій. Загальний об'єм експорту по непрямих контрактах в 2012 році склав близько 260 млрд. грн.

"Боротьба з виведенням капіталу в офшори до повної сплати податків - це загальносвітовий тренд, і ми маємо бути на крок попереду, щоб адекватно реагувати на глобальні виклики і погрози. Тепер ми маємо у своєму розпорядженні штат висококваліфікованих фахівців і потужні аналітичні інструменти, завдяки чому можемо бачити "як на долоні", коли задекларовані підприємством договірні ціни не відповідають реальним сумам, отриманим по експортних контрактах", - повідомив голова ГНСУ Олександр Клименко.

При виявленні таких випадків суб'єктам будуть судовим шляхом пропонувати сплатити податки, обчислені на основі ринкових цін. "Наша принципова позиція: прибуток повинен оподатковуватися в тій країні, де вона економічно обгрунтовано була зароблена", - підкреслив голова податкового відомства.

Створення Центру є черговим кроком у рамках підготовки до впровадження національних стандартів трансфертного ціноутворення, які найближчим часом будуть представлені бізнесу.

В той же час, вже з 1 січня 2013 року набуває чинності ст. 39 НКУ відносно методів визначення і порядку застосування звичайної ціни. Суб'єкти господарювання зможуть укласти договір з податковою службою про ціноутворення для цілей оподаткування. Це дозволить запобігти виникненню непорозумінь між платником податків і органами ДПС в частині правильності визначення методів і порядку застосування звичайної ціни на товари (роботи, послуги).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини