Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що принесе бізнесу 2013 рік: держреєстрація землі і нерухомості

17 грудня 2012, 11:38
246
0
Реклама

Починаючи з 1 січня 2013 року власникам і іншим володарям речових прав на нерухомість доведеться перереєструватися, перенісши відомості з одного реєстру в іншій. А власникам і користувачам земельних ділянок доведеться ще і потурбуватися про перенесення відомостей про ці ділянки в Державний земельний кадастр.

Якщо нічого екстраординарного не станеться, з цієї дати набудуть чинності зміни, передбачені Законом від 04.07.2012 р. № 5037, - VI.

Зокрема, нотаріуси як спеціальні суб'єкти, на яких покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, отримають доступ до Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державному реєстру іпотек і використовуватимуть їх при проведенні державної реєстрації речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень.

При проведенні державної реєстрації прав, що виникли і зареєстрованих в установленому порядку до 01.01.2013 р., державний реєстратор витребує у органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, які відповідно до чинного на момент реєстрації законодавства проводили таку реєстрацію, інформацію (довідки, копії документів і т. п.), необхідну для реєстрації прав і їх обтяжень, якщо такі документи не були подані заявником або якщо документи, подані заявником, не містять передбачених цим Законом відомостей про правоприобретателе або про нерухоме майно.

Органи, куди поступив цей запит, зобов'язані безкоштовно і у встановленому законодавством порядку впродовж трьох робочих днів надати державному реєстраторові відповідну інформацію, зокрема, про зареєстровані речові права на нерухоме майно, у тому числі земельні ділянки.

Крім того, буде закріплена можливість надання документів (заяви) на державну реєстрацію прав як в паперовій, так і в електронній формі.

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами по цій і іншим тематикам, встановивши систему ЛІГА :ЗАКОН. З 3 по 21 грудня діють акційні умови на підключення до систем. Як заощадити до 4 800 грн. і отримати новорічний подарунок можна дізнатися детальніше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини