Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розроблений законопроект про врегулювання реекспорту

21 грудня 2012, 14:29
145
0
Реклама

Розроблені зміни до деяких законів відносно здійснення інвестування майна і майнових прав за межі України і реекспорту.

У пояснювальній записці до проекту роз'яснена проблема, яку пропонується вирішити з його допомогою.

У рамках укладених Україною угод про вільну торгівлю не застосовуються митні збори, податки і збори, що мають еквівалентну дію на експорт або імпорт товарів, що відбуваються з митної території однієї із сторін і призначених для митної території іншої сторони. При цьому по взаємній домовленості сторін реекспорт окремих товарів по об'ємах і номенклатурі може обмежуватися. Реекспорт таких товарів в треті країни здійснюється тільки по письмовому дозволу і на умовах, визначуваних уповноваженим органом влади країни походження товарів.

У зв'язку з цим виникає необхідність законодавчого визначення реекспорту товарів іноземного і українського походження і встановлення правил його здійснення.

Законопроектом пропонується встановити, що видачу дозволів на реекспорт здійснює центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики (окрім випадків визначення такого органу в міжнародних договорах), і регламентувати порядок видачі і дії дозволів на реекспорт. Передбачено встановити безкоштовність дозволу на реекспорт, визначити термін його видачі (чи надання відмови у видачі), термін дії, перелік підстав для відмови і документів, необхідних для отримання дозволу на реекспорт, і т. д.

Оскільки норми відносно реекспорту товарів в ст. 30 Закону про ВЭД є застарілими, пропонується змінити назву цієї статті і викласти в ній питання реекспорту в новій редакції.

Також проектом визначаються основні аспекти видачі і дії разової (індивідуальною) ліцензії на здійснення резидентами майнових інвестицій за межі України: перелік документів, необхідних для отримання ліцензії, термін видачі і дії, основи для відмови, анулювання, переоформлення, платність видачі і т. д.

Порядок здійснення резидентами майнових інвестицій за межі України пропонується викласти в окремій статті Закону про ВЭД (проект від 17.12.2012 р.).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини