Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкова і митна служби злилися воєдино

24 грудня 2012, 13:34
208
0
Реклама

Президент розпорядився об'єднати ГНСУ і Держмитслужбу в одно відомство - Міністерство прибутків і зборів, на яке також покладається функція по адмініструванню ЕСВ. Міністром призначений голова ГНСУ.

Відповідний Указ "Про деякі заходи по оптимізації системи центральних органів виконавчої влади" від 24.12.2012 р. № 726/2012 розміщений на сайті ГНСУ.

Якщо у Мінфіну відберуть повноваження за твердженням форм податкової звітності, а також інших правил і порядків для НКУ і передадуть їх новому міністерству, то слід чекати чергового переутверждения усіх цих циркулярів. У такому разі процес обіцяє бути цікавішим, оскільки нове міністерство не зможе відміняти накази іншого міністерства, як це робив Мінфін з наказами підлеглого йому ГНСУ.

Але це ще навіть не квіточки в порівнянні з кількістю і масштабом майбутніх законодавчих змін, необхідних для реалізації цієї затії.

Крім того, згадуючи, як ГНСУ дозволяла собі не погоджуватися з Мінфіном, наприклад, в питанні про факсимільний підпис, а також враховуючи відому схильність ГНСУ до самодіяльності і прагнення до самостійності, що виражаються, приміром, у вільному трактовании норм НКУ, хочеться попередити представників новоспеченого міністерства про строгу вдачу Прем'єр-міністра, яка врядли миритиметься з неслухняністю.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини