Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що принесе бізнесу 2013 рік: податкові різниці

27 грудня 2012, 08:56
263
0
Реклама

З 2013 року платники податку на прибуток зобов'язані представляти финотчетность "з урахуванням податкових різниць", як це передбачено п. 46.2 і п. 1 подр. 4 "Перехідних положень" НКУ.

Мінфін вже затвердив для Звіту про фінансові результати два додаткові розділи, покликаних деталізувати інформацію по податкових різницях (наказ від 11.08.2011 р. № 1021). Ці звітні форми можуть витягнути на світ Божий досить великі об'єми дуже делікатної інформації.

Методика визначення т. н. "податкових різниць" регламентована Положенням бухгалтерського обліку "Податкові різниці", яке було затверджено наказом Мінфіну від 25.01.2011 р. № 27 і набуває чинності з 2013 року.

ПБУ "Податкові різниці" вже встиг піддатися критиці з боку багатьох незалежних фахівців. Основна його "заслуга" в тому, що в його основі лежить украй неефективний і заборонений до застосування міжнародними стандартами метод визначення податкових різниць по прибутках і витратах. Крім того, ПБУ "Податкові різниці" стандартизує не власне фінансову звітність, а суто процедурні алгоритми внутрішнього обліку підприємств. Причому в такому неоднозначному сегменті, як оподаткування.

Багато експертів відмічають, що звітність по податкових різницях не є власне податковою звітністю, і тому штрафоопасность помилок, допущених при складанні нових звітів, невисока.

Також, деякі аналітики звертають увагу на те, що Мінфін перевищив свої повноваження, затвердивши ПБУ "" Податкові різниці" в якості обов'язкового документу. Адже НКУ не примушує бухгалтерів використовувати офіційну методику, а лише надає їм таке право.

Нині Мінфін розглядає питання про доповнення финотчетности новою формою об'ємом близько шести десятків рядків, для того, щоб "полегшити" заповнення звітності по податкових різницях.

Також Мінфін збирається затвердити Методрекомендации за визначенням податкових різниць об'ємом близько чотирьох десятків сторінок.

Крім того, як повідомлялося раніше, Мінфіном обнародуваний проект закону про зменшення податкових різниць.

В той же час з достовірних джерел відомо, що в кулуарах Верховної Ради підготовлений законопроект про чергове перенесення обов'язковості представлення звітності по податкових різницях.

У будь-якому випадку, за підсумками 2012 року платники податку на прибуток, виконуючи вимоги П(С) БУ 17 "Податок на прибуток", повинні будуть визначити тимчасові податкові різниці балансовим методом і відбити відстрочені податки у балансі на 01.01.2013 р. Цю складну і частенько виснажливу процедуру більшість головбухів підприємств проходитимуть на початку 2013 року.

Подробиці - в статті "Податкові різниці не за горами".

Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами і консультаціями по даній і іншим тематикам, безкоштовно встановивши на тест систему ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини