НБУ в ході розгляду нюансів здійснення валютно-обмінних операцій відмітив, зокрема, наступне.
Банк, фінансова установа має право здійснювати продаж готівкової іноземної валюти тільки фізичним особам - резидентам. Для дотримання цієї норми необхідно з'ясовувати резидентность особи, що здійснює валютно-обмінну операцію, за допомогою наступних документів:
- для резидента: український паспорт, український закордонний паспорт без відмітки, що підтверджує постійне проживання за кордоном, українське посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, українське посвідчення біженця, посвідка на постійне проживання в Україні;
- для нерезидента: іноземний паспорт, український закордонний паспорт з відміткою про постійне проживання за кордоном, акредитаційна картка, видана МЗС.
При здійсненні валютно-обмінних операцій, незалежно від суми, касовий працівник робить копії:
- 1-й і 2-й сторінок українського паспорта громадянина України;
- 1-ої сторінки українського закордонного паспорта або іноземного паспорта і, за наявності, сторінки з відміткою про постійне місце проживання;
- машинозчитуваної сторінки (сторінки даних) посвідки на постійне проживання.
Банк, фінансова установа може доповнювати в квитанції за формою № 377-К необхідна кількість рядків для заповнення ідентифікаційних даних фізичної особи.
При проведенні валютно-обмінних операцій на суму, що перевищує 50000 грн., але що не перевищує 150000 грн., копія реєстраційного номера облікової картки платника податків не знімається і в документах дня не зберігається.
Якщо сума угоди перевищує 150000 грн., банк, фінансова установа повинні керуватися вимогами законодавства про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) прибутків, отриманих злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму (лист від 04.02.2013 р. № 29-113/1397-1298).