ГНСУ відмітила, що Порядком ведення ЕРНН органам податкової служби не надано право заборони на реєстрацію податкових накладних.
При цьому Порядком встановлений перелік причин відмови в прийнятті податкової накладної або розрахунку коригування до реєстрації в ЕРНН: наявність помилок, відсутність в ЕРНН відомостей, що містяться в коригованій податковій накладній, факт реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування з аналогічними реквізитами.
Якщо спрямовані податкові накладні сформовані з порушенням вимог, передбачених НКУ, впродовж дня продавцеві спрямовується обгрунтована електронна квитанція про їх неприйняття.
Після цього платник має право зареєструвати в ЕРНН правильну податкову накладну в належні терміни.
Отже, податкові накладні, сформовані з дотриманням вимог НКУ і нормативки, що регламентує порядок напряму електронних податкових документів, підлягають реєстрації в ЕРНН (лист від 28.02.2013 р. № 3183/6/18-8515).
Ситуація дуже нагадує розгляд у відомому питанні про безпідставні невизнання податкових декларацій.
Проте якщо причини небажання податківців приймати декларації з низьким податковим навантаженням цілком очевидні, то мотиви відмови в реєстрації електронних податкових накладних не зовсім зрозумілі. Напевно, постраждало коригування, що зменшує податкові зобов'язання.