Минсоцполитики відмітило, що додаткові оплачувані відпустки у зв'язку з навчанням надаються тільки працівникам, що успішно вчаться без відриву від виробництва у внз з вечернею і заочною формами навчання.
Для отримання такої відпустки працівникові-студентові необхідно подати працедавцеві довідку-виклик учбового закладу на сесію і написати заяву про надання такої відпустки.
Для працедавця підтвердженням того, що працівник-студент успішно вчиться (т. е. за ним немає академічної заборгованості), і тривалості перебування в учбовій відпустці являється довідка-виклик учбового закладу. Вимоги адміністрації підприємства про отримання від учбового закладу після завершення сесії довідок про відсутність за працівником-студентом академічної заборгованості або повернення на підприємство іншої відрізної частини довідки-виклику не правомірні.
На час додаткових відпусток у зв'язку з навчанням за працівниками по основному місцю роботи зберігається середня заробітна плата, яка нараховується згідно з наказом про відпустку. Відпускні виплачуються не пізніше чим за три дні до початку відпустки.
На працедавця незалежно від форми власності підприємства покладається обов'язок оплачувати працівникам-студентам проїзд до місця знаходження учбового закладу і назад один раз в рік на настановні заняття, для виконання лабораторних робіт і здачі заліків і іспитів у розмірі 50 % вартості проїзду.
У такому ж розмірі робиться оплата проїзду для підготовки і захисту диплома або здачі держіспитів.
У разі коли працівник під час сесії в учбовому закладі, що знаходиться в іншому населеному пункті, захворів, у зв'язку з чим повернувся через тиждень після закінчення учбової відпустки, і надав працедавцеві документ, що підтверджував тимчасову непрацездатність, завірений в установленому порядку, то, на думку авторів листа, проїзд до місця знаходження учбового закладу і назад йому має бути сплачений у розмірі 50 % вартості проїзду. Оплата проїзду здійснюється згідно з правилами оплати проїзду при відрядженнях (лист від 02.01.2013 р. № 2/13/116-13).