Мінюст повідомив, що надання правової оцінки дій і рішень органів податкової служби не відноситься до його компетенції.
При цьому автори листа відмітили, що органи податкової служби мають право звернутися до платників і інших суб'єктів інформаційних стосунків з письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік і підстави надання якої встановлені законом) і її документального підтвердження.
Запит повинен містити перелік питань, документів, які їх підтверджують, основи для напряму запиту. Він прямує за наявності хоч би однієї з наступних підстав :
- за результатами аналізу податкової інформації, отриманої у встановленому законом порядку, виявлені факти, що свідчать про порушення;
- для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) в ході проведення перевірок;
- виявлена недостовірність даних, що містяться в податкових деклараціях, представлених платником податків;
- відносно платника подана скарга про ненадання податкової накладної покупцеві або про порушення правил заповнення податковою накладною;
- у разі проведення зустрічного звіряння;
- в інших випадках, певних НКУ.
Термін виконання запиту - місяць. Платник звільняється від обов'язку надавати відповідь на запит, складений з порушенням згаданих вимог.
Порядок отримання інформації органами податкової служби по їх письмовому запиту затверджений постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1245.
По зверненню платників податків органи податкової служби надають безкоштовно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства впродовж 30 календарних днів.
Листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, вони носять тільки інформаційний характер і не встановлюють правові норми (лист від 22.02.2013 р. № А-2098/8.2).