Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Платник не повинен страждати із-за порушень контрагента

18 червня 2013, 14:00
196
0
Реклама

Миндоходов відмітило, що органи ДПС при здійсненні контрольно-перевірочної роботи можуть відбивати в акті перевірки ознаки недійсності (нікчемності) угод, але донарахування повинне здійснюватися виключно за порушення норм податкового законодавства.

Право підприємства на отримання відшкодування ПДВ залежить від сплати вказаного податку в ціні придбання товару, використання придбаного товару в господарській діяльності і підтвердження вказаної операції відповідними первинними документами.

Підприємство не несе відповідальності по зобов'язаннях контрагента. Саме контрагент повинен нести відповідальність за свої порушення.

В той же час, якщо орган ДПС доведе, що при здійсненні господарської діяльності, навіть за наявності усіх первинних документів, платником податків здійснена незаконна господарська діяльність, спрямована на отримання податкової вигоди за рахунок бюджету, такий платник податків не має права на отримання відшкодування ПДВ і формування витрат по податку на прибуток.

За відсутності факту придбання товарів або послуг або у разі, якщо придбані товари або послуги не призначені для використання в господарській діяльності платника податків, відповідні суми не можуть бути включені до складу податкових витрат або податкового кредиту по ПДВ за наявності формально складених, але недостовірних документів або сплати засобів.

Отже, якщо суб'єктом господарювання здійснена законна господарська діяльність і по її результатах правомірно сформований податковий кредит по ПДВ і витрати по податку на прибуток, такий суб'єкт має право на отримання бюджетного відшкодування ПДВ і зменшення прибутку оподаткування на здійснені витрати.

Також податківці повідомили, що укладення акту перевірки і власне сам акт перевірки не є рішенням органу владних повноважень, а отже - не пов'язані для платника податків з настанням яких-небудь юридичних наслідків і не впливають на його права, обов'язки і законні інтереси, що унеможливлює їх оскарження в судовому порядку (лист від 27.05.2013 р. № 3642/6/99-99-19-04-01-15).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини