Миндоходов розроблений законопроект про удосконалення механізму проведення електронних податкових перевірок.
Проектом передбачено визначення формату електронного документу і впровадження його в документообіг податкового адміністрування.
Також пропонується розповсюдити дію Закону про бухоблік на фізосіб-підприємців, які планують звернутися в контролюючі органи із заявою про проведення документальної електронної перевірки.
Цікаво, як автори проекту уявляють собі можливість визначення і підтвердження того, чи планує фізособа-підприємець в певний момент часу звернутися із заявою про проведення електронної перевірки або не планує цього робити?
Можливо, з цією метою від підприємців вимагатимуть:
- копію електроенцефалограми діяльності мозку з розшифровкою показників, виданою центральним органом виконавчої влади, уповноваженим здійснювати державну політику у сфері телепатії і екстрасенсорики. Проведення розшифровки повинне відповідати правилам, затвердженим керівником, що управляє справами канцелярії, або комірником державної лабораторії по аналізу результатів віршованої форми спілкування між індивідуумами, що проживають в хвойних лісах і поблизу прісних водойм малої і середньої ширини дельти русла;
- або протокол запису думок за допомогою миелофона за умови, що модель використовуваного апарату занесена в Державний реєстр миелофонов, що стверджується спеціально уповноваженим органом у сфері поліпшень по третіх і вісімнадцятих четвергах від другого молодика кожного непарного року, що йде за парним роком, за юліанським календарем. При цьому факт використання певної моделі апарату для проведення дослідження має бути підтверджений копіями електроенцефалограм мозку двох свідків (з відповідною розшифровкою, отриманою в порядку, передбаченому в п. 1), записаних у момент спостереження підтверджуваної процедури, за умови, що хоч би один зі свідків має успішний досвід проведення туристичного походу (походів) загальною тривалістю не менше 18 календарних днів. Критерії визначення успішності такого походу визначаються КМУ, але у випадку якщо на час проведення процедури такі критерії ще не затверджені, тоді податковий інспектор і платник грають в пінг-понг і в монополію (по черзі) до двох перемог підряд.
Проте не варто турбуватися завчасно. У будь-якому випадку запропонованим ініціативам навіть після прийняття ВРУ і підписання Президентом ще має відбутися найважливіший ритуал удосконалення, в процесі якого їх суть може кардинально змінитися або навіть анулюватися.
Останнім часом жодне більш-менш значуще нововведення не обходиться без цього обов'язкового неформального етапу законотворчого процесу.
Законодавчі ініціативи навіть після убирання в повноправні закони, як правило, продовжують переписуватися, дописуватися, зовсім відміняються або просто забуваються (наприклад, про впровадженні реквізитів митної декларації в податкову накладну)одним словом - удосконалюються.
Усе це нагадує процедуру випробування нових препаратів на піддослідних, коли експериментальний зразок в процесі тестування удосконалюється до відповідності певним стандартам безпеки і ефективності.
Напрошується висновок, що наші законотворці настільки ж обізнані про наслідки практичного застосування творінь, що приймаються і стверджуваних ними, як і учені в дослідницьких лабораторіях про результати експериментів, що проводяться.
Для ученого-дослідника, наприклад, очікуваний результат зіткнення протонів на швидкості світла у великому адронному колайдері і для українського чиновника результат впровадження нових марок акцизного податку чи електронній звітності по РРО - це однакові загадки.
Крім того, пропонується в тексті НКУ замінити "ГНСУ" на "контролюючі органи". Нагадаємо, що схожа заміна міститься в законопроекті № 2833.