БРЕШУ схвалила законопроект від 27.02.2013 р. № 2405 про відміну податку на нерухомість для фізосіб в 2013 році, але він ще не підписаний Президентом.
Податківці повідомили, що прийнятий 04.07.2013 р. законопроект передбачає сплату фізичними особами податку на нерухомість за 2013 рік в 2014 році.
Так і є, обов'язок сплати фізособами податку за 2013 рік не відміняється зовсім, а переноситься на 2014 рік.
Прийнятий проект передбачає зміну звітного періоду для нарахування податку для фізосіб: звітним роком, за який сплачується податок, встановлюється не поточний рік, а попередній.
Звітний період для юрособ залишиться без змін, тобто поточний рік. При цьому продовжиться на 20 днів граничний термін надання декларації - до 20 лютого.
Для 2013 року встановлюється спеціальний порядок сплати податку для фізосіб. До 1 липня власники житлової нерухомості за місцем проживання повинні отримати повідомлення про кількість об'єктів і розміри їх житлової площі для звіряння, яке можна здійснити до 31 грудня 2013 р. на підставі оригіналів документів про право власності. Впродовж 10 днів після закінчення звіряння податкові органи за місцем проживання платників відправлять своїм колегам по місцю знаходження об'єктів звірені дані.
Тобто, напевно, квитанції про сплату податку за 2013 ріквже розіслані податківцями, можна сприймати як інформацію для звіряння.
Вже сплачені в поточному році суми податку можна:
- повернути після набуття чинності нововведень, звернувшись із заявою до податкової інспекції. Для надання заяви про повернення надмірно сплаченого податку у платника є три роки;
- зарахувати на сплату податку в 2014 році.
Також відмітимо наступні нововведення:
- звільнення від оподаткування житлових об'єктів, що належать приймальним і опікунським сім'ям, в яких виховується троє і більше дітей, але не більше за один такий об'єкт на сім'ю, а також житлових об'єктів, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківської опіки, і особам з їх числа, але не більше за один такий об'єкт на дитину;
- об'єднання бази оподаткування по декількох об'єктах в одну суму;
- заборона застосування пільги до об'єктів, використовуваних з метою отримання прибутків (здача в оренду, лізинг, використання в підприємницькій діяльності);
- диференціація ставок для юридичних і фізичних осіб. Для перших в категорії квартир до 240 м кв. і житлових будинків до 500 м кв., замість визначуваної місцевою радою ставки з максимальним розміром 1 %, передбачена фіксована ставка у розмірі 1 %. Для других додаються дві нові категорії, пов'язані з "різними видами об'єктів житлової нерухомості" із ставками для сумарної площі : що не перевищує 700 м кв. - 1 %; що перевищує 700 м кв. - 2,7 %.
Тайной залишається зв'язок з податком на нерухомість коректив порядку сплати авансових внесків по податку на прибуток:
- дозволити залік авансів, нарахованих на дивіденди, в рахунок сплати щомісячних авансів. При цьому сума перевищення дивідендного авансу над поточним щомісячним зарахується в рахунок сплати наступного щомісячного авансу;
- встановити, що річна декларація з розрахунком щомісячних авансів подається впродовж 60 календарних днів після витікання звітного року. При цьому двенадцатимесячный період для сплати авансів починається з березня поточного року і закінчується лютим наступного.