Миндоходов розробило форму Книги обліку прибутків і витратяку ведуть фізособи-підприємці (окрім упрощенцев) і фізособи, що здійснюють незалежну професійну діяльність, і Порядок її ведення.
Зокрема, передбачена можливість ведення книги в електронному вигляді.
Електронна книга реєструється впродовж 3 днів після отримання податковим органом заяви, підписаної ключем, отриманим в АЦСК.
Виправлення помилок або коригування в електронній книзі здійснюються шляхом доповнення рядка, в якому відбивається негативне або позитивне значення.
Проект книги містить такі графи:
1) дата запису;
2) сума доходу від господарської або незалежною профдеятельности, зокрема, надходження на поточний рахунок і в касу, заборгованість, по якій збіг термін позовної давності, безоплатно отримані товари (роботи, послуги);
3) сума повернених самозанятым особою коштів за товари (роботи і послуги) або поверненої передоплати;
4) різниця між графами 2 і 3;
5) реквізитів документів, що підтверджують витрати, пов'язані з отриманим доходом, наприклад, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупівлі (виконаних робіт, наданих послуг).
6) сума витрат, які документально підтверджені і пов'язані з отриманням доходу;
7) витрат на оплату праці і нарахування на оплату праці найнятих робітників;
8) фактично понесені інші витрати, пов'язані з отриманням доходу, які не вказані в графах 6 і 7, зокрема, витрати на оплату послуг, зв'язку, орендних і комунальних платежів;
9) сума чистого доходу оподаткування : різниця між прибутками (графа 4) і витратами (графи 6-8).