Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Найцікавіші питання і відповіді другого дня БУМ-МАРАФОНА

23 липня 2013, 11:50
283
0
Реклама

В понеділок, 22 липня 2013 р., в 17:00 завершився другий з п'яти днів всеукраїнського БУМ-МАРАФОНА.

Попереду ще три дні марафону - 23, 24, 25 липня.

Якщо ви не користуєтеся Бумом, але хочете поставити питання, поспішите викачати БУМ boom.ligazakon.ua.

Представляємо найцікавіші питання і відповіді другого дня БУМ-МАРАФОНА :

Тема: "Каса закривається"?!. Обговорення обмеження готівкових розрахунків, введення щоденної звітності по РРО, покупки в дьюти-фри тільки по паспорту, фіксації усіх покупок.

Питання: Можете детальніше описати обмеження готівкових розрахунків (де застосовуватимуться обмеження)?

Відповідає Марина Костенко, юрист ЮФ "Ефимов і Партнери"

6 червня 2013 р. Правлінням Національного банку України прийнята постанова про встановлення з 1 вересня 2013 р. граничної суми готівкових розрахунків. У період з 4 березня по 8 квітня 2013 р. Національним банком України проводилося громадське обговорення проекту цієї постанови.

Згідно з вимогами вказаної постанови гранична сума готівки протягом одного дня між підприємствами (підприємцями) складає 10 000 гривен, готівкові розрахунки між фізичною особою і підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не повинні перевищувати 150 000 гривен. Крім того, фізичні особи між собою по договорах купівлі-продажу, підметом нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою в розмірі не більше 150 000 гривен.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, що перевищує 150 000 гривен, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення і перерахування коштів на поточні рахунки, у тому числі на депозит нотаріуса, на окремий поточний рахунок в національній валюті.

Також Правлінням Національного банку України затверджені зміни в Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні. Цими змінами визначено, якщо готівкові платежі між підприємствами (підприємцями) і між підприємствами (підприємцями) і фізичними особами протягом одного дня по одному або декількох платіжних документах перевищують граничну суму, то вони проводяться виключно у безготівковій формі через банки або небанківські фінансові установи, які у встановленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку. Кількість підприємств (підприємців) і фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, впродовж дня не обмежується.

Рішення Правління Національного банку України, прийняті 6 червня 2013 року, набувають чинності відповідно до законодавства України після їх державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Тема: "Не НДСом єдиним… (інші податки і збори)". У рамках теми обговорювали податок на землю, платежі за спецводокористування, екологічний податок, збір за першу реєстрацію транспортних засобів.

Питання: На підставі яких документів (бухгалтерських або звіту про інвентаризацію джерел викидів забруднюючих речовин) заповнюється графа 3 "Фактичні обсяги викидів" додатка 1 до Податкової декларації эконалога? Чи існує типова форма для заповнення показників об'ємів викидів в атмосферне повітря? (Викиди на підприємстві від розпилювальних, поклеечных верстатів). Спасибі!

Відповідає Дмитро Сушко, до. э. н., сертифікований аудитор, судовий експерт, керівний партнер аудиторської компанії PSP Audit

Згідно з нормами п. 249.3 Податкового Кодексу України підприємство самостійно розраховує податок виходячи з фактичних викидів забруднюючих речовин. Виходячи з цього, дані Звіту про інвентаризацію джерел викидів забруднюючих речовин, в принципі, повинні підтверджуватися бухгалтерським обліком підприємства. Якщо ж такі дані з якихось суб'єктивних причин відрізняються, то підприємству необхідно використовувати ті дані, які відіб'ють реальні об'єми викиду забруднюючих речовин.

Для декларування показників об'ємів викидів в атмосферне повітря наказом Держкомстату № 233 від 21.06.2010 р. передбачені форми, але ці форми не відносяться до податкової звітності, вони хіба що можуть допомогти платникові податків екологічного податку в правильному розрахунку суми податку.

Тема: "Грунтовно про "основних"…". Усе про облік основних засобів на підприємстві і не лише.

Питання: Ремонт орендованого приміщення. Скільки можна віднести на валові витрати і на підставі яких документів?

Відповідає Бухгалтерський Розумний Модуль

Відповідно до п. 146.1 НКУ облік вартості, що амортизується, ведеться по кожному об'єкту, що входить до складу окремої групи основних засобів, у тому числі вартість ремонту і поліпшення об'єктів основних засобів, отриманих безоплатно або наданих в оперативний лізинг (оренду).

Первинна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з ремонтом і поліпшенням об'єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що призводить до росту майбутніх економічних вигод, спочатку очікуваних від використання об'єктів в сумі, що перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості усіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об'єкт основного засобу, відносно якого здійснюється ремонт і поліпшення (п. 146.11 НКУ).

Сума витрат, пов'язана з ремонтом і поліпшенням об'єктів основних засобів, у тому числі орендованих, в розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості усіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься платником податків до складу витрат (п. 146.12 НКУ).

У випадку якщо договір оперативної оренди (лізингу) зобов'язує або дозволяє орендареві здійснювати ремонти і поліпшення об'єкту оперативної оренди (лізингу), частина вартості таких ремонтів і поліпшень в сумі, що перевищує віднесену на витрати, амортизується орендарем як окремий об'єкт в порядку, встановленому для групи основних засобів, до якої відноситься об'єкт оперативної оренди (лізингу), який ремонтується і покращується.

При цьому орендарем не враховується балансова вартість об'єктів оперативної оренди/лізингу, по якій вони враховуються на балансі орендодавця (п. 146.19 п. 146 НКУ).

Витрати, що враховуються для визначення об'єкту оподаткування, признаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податків витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку, і інших документів, встановлених розділом II НКУ (п. 138.2 ст. 138 НКУ).

Згідно п. 1 ст. 284 Господарські кодекси України істотною умовою договору оренди, зокрема, являється відновлення орендованого майна.

Отже, якщо договір оперативної оренди/лізингу зобов'язує або дозволяє орендареві здійснювати ремонти/поліпшення об'єкту оперативної оренди/лізингу, то за умови належного документального підтвердження понесених витрат орендар має право суму витрат на ремонт і поліпшення орендованих об'єктів основних засобів включити у витрати, що враховуються при численні об'єкту оподаткування, в розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості усіх груп основних засобів, що підлягають амортизації і що знаходяться на баланс орендар на початок звітний рік.

Частина вартості таких ремонтів/поліпшень в сумі, що перевищує віднесену на витрати, амортизується орендарем як окремий об'єкт.

Нагадуємо, поставити питання у БУМ-МАРАФОН може кожен бухгалтер, у рамках прем'єрного показу - безкоштовно. Щоб поставити питання, необхідно зайти в КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛ і залишити питання по темі, що цікавить.

Теми другого дня МАРАФОНУ притягнули 2040 бухгалтерів. На їх питання відповідали 7 експертів Буму. На даний момент розміщено 108 відповідей, і робота над відповідями триває.

За весь час роботи МАРАФОНУ в нього вже залучено 12 440 бухгалтерів і поставлено понад 600 питань. Повний список відповідей за перший і другий дні МАРАФОНУ, а також інформацію по усіх темах і спікерах-експертах читайте в КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛІ Буму.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини