Миндоходов відмітило, що в теорії адміністративного права розрізняють адміністративні правопорушення, що продовжуються і тривають, таким чином.
Адміністративною провиною, що продовжується, називає ряд ідентичної провини, яка здійснюється неодноразово з однаковою метою, формою провини, тими ж суб'єктами, засобами дії і які складають в сукупності єдине правопорушення (наприклад, дрібне розкрадання державного або колективного майна).
Адміністративною провиною, що триває, є провина, пов'язана з тривалим, безперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою (наприклад, проживання без паспорта, самовільне будівництво будинків або споруд і т. п.), які припиняються або виконанням регламентованих обов'язків, або залученням винної в невиконанні особи до відповідальності. Дуже часто ці правопорушення є наслідками протиправної бездіяльності.
Тобто правопорушення, що тривають, характеризуються тим, що обличчя, що зробило які-небудь певні дії або бездіяльність, знаходиться далі в стані безперервного продовження таких дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон впродовж якого-небудь часу. Іноді такий стан триває значний час і увесь час винен безперервно здійснює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків.
Таким чином, правопорушення, що тривають, припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлений компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад, у разі виявлення наступної провини : відсутності обліку прибутків і витрат, для яких встановлена обов'язкова форма обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку об'єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов'язаних з нарахуванням податків, і встановити які можна тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів). Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене в строк не пізніше чим через два місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акту перевірки).
До адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, відноситься наступна провина: несвоєчасне представлення декларацій, розрахунків, аудиторських укладень, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів і державних цільових фондів і т. п. День здійснення правопорушення - це, наприклад, порушення граничного дня представлення декларації про прибутки в податковий орган, порушення граничного терміну представлення платіжних документів до установ банків, відносно сплати податків, зборів і т. п.
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене в строк не пізніше чим через два місяці з дня здійснення правопорушення. При вирішенні питання про віднесення адміністративного правопорушення до категорії що триває або носить разовий характер необхідно враховувати суть порушення (лист від 13.05.2013 р. № 1101/Н/99-99-15-04-01-14).