Пропонуємо ознайомитися з десяткою питань від користувачів БУМ, що лідирують на початку поточного тижня.
Нагадаємо, топові бухгалтерські питання в Бухгалтерському Розумному Модулі визначаються щодня. Серед загальної маси питань від користувачів редакція модуля виділяє найактуальніші і публікує відповіді на них на головній сторінці Буму в рубриці "Топ-питання дня".
ТОП-10 кращих питань :
1. Чи має право перевізник притягати третіх осіб для перевезення вантажів?
2. У яких випадках виписується звідна податкова накладна?
3. Чи мають право контролюючі органи не прийняти декларацію по ПДВ у зв'язку з тим, що назва одержувача декларації по ПДВ (контролюючого органу) вказана не повністю?
4. Чи може магазин роздрібної торгівлі продавати алкогольні напої із старими акцизними марками, адже з 01 вересня 2013 року вводяться нові акцизні марки?
5. Які операції є контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення?
6. Які особи визнаються пов'язаними особами для цілей трансфертного ціноутворення?
7. По якій формі і в який орган необхідно представляти звітність по ЕСВ за серпень і наступні звітні періоди 2013 року?
8. Куди звернутися, щоб отримати інформацію відносно банківських реквізитів для сплати ЕСВ з 11.08.2013 р.?
9. Які правила готівкових розрахунків з 01.09.2013 р.?
10. Що таке трансфертне ціноутворення?
Відповіді на деякі з питань:
Питання 1: чи Має право перевізник притягати третіх осіб для перевезення вантажів?
Відповідь
Взаємини, що виникають при наданні транспортних послуг, регламентуються гл. 64 ГКУ і гл. 32 ХКУ, згідно з якими між перевізником і замовником має бути укладений договір перевезення.
Згідно з нормами ч. 2 ст. 902 ГКУ у випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на інше обличчя, залишаючись відповідальним в повному об'ємі перед замовником за порушення договору. При цьому важливе те, що умова про можливість залучення стороннього перевізника для перевезення вантажів замовника обов'язково має бути передбачена в договорі перевезення. Якщо така умова в договорі є, то перевізник має право притягнути третіх осіб для перевезення вантажів, при цьому по цих договорах він виступатиме замовником, а вони - перевізниками.
Основним документом, що підтверджує факт надання послуг, являється Акт виконаних послуг (робіт), до якого додається звіт про надані транспортно-експедиторські послуги (як при договорі комісії або поручительства). Цей документ узагальнювальний. Тому до нього додаються інші документи, що підтверджують вартість наданих послуг, оформлених актом : дорожні листи, товарно-транспортні накладні, чеки, накладні, рахунки-фактури та ін.
Тобто у разі, якщо в договорі перевезення буде передбачено умову залучення стороннього перевізника і перевізником будуть надані усі підтверджувальні документи, то такі дії будуть правомірними.
Резюме:
Умова про можливість залучення стороннього перевізника для перевезення вантажів замовника обов'язково має бути передбачена в договорі перевезення.
Питання 2: В яких випадках виписується звідна податкова накладна?
Відповідь
Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 01.11.2011 р. № 1379 (далі - Порядок № 1379), надає можливість покупцеві виписувати звідну податкову накладну у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний чи ритмічний характер при постійних зв'язках з покупцем, виходячи з визначеної в договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг, але не рідше за один раз в місяць і не пізніше за останній день місяця. При цьому до звідної податкової накладної обов'язково додають реєстр товаротранспортных накладних або інших відповідних супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.
Відносно особливостей оформлення звідної податкової накладної, то п. 12 Близько № 1379 передбачено, що в розділ I податкової накладної вносяться дані в розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема:
у графі 2 - дата виникнення податкового зобов'язання у продавця, тобто здійснення будь-якого з подій, події раніше, згідно з вимогами п. 187.1 НКУ, а для звідної податкової накладної навпроти кожного виду номенклатури вказується дата виписки податкової накладної (таке роз'яснення надають контролюючі органи в Єдиній базі податкових знань);
у графі 3 - номенклатура товарів/послуг продавця.
Резюме:
Звідну податкову накладну виписують у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний чи ритмічний характер.
Питання 3: чи Мають право контролюючі органи не прийняти декларацію по ПДВ у зв'язку з тим, що назва одержувача декларації по ПДВ (контролюючого органу) вказана не повністю?
Відповідь
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізитизокрема найменування контролюючого органу, в який видається звітність (п. 48.3 НКУ).
Якщо податкова декларація, представлена платником податків в контролюючий орган, заповнена з порушенням вимог п. 48.3 і п. 48.4 НКУ, то контролюючий орган зобов'язаний надати такому платникові податків письмове повідомлення про відмову в прийнятті його податкової декларації з вказівкою причин такої відмови.
При діставанні відмови контролюючого органу в прийнятті податкової декларації платник податків має право:
представити податкову декларацію і сплатити штраф у разі порушення терміну її представлення;
оскаржити рішення контролюючого органу в порядку, передбаченому ст. 56 НКУ.
По-перше, обов'язковий реквізит, зокрема найменування контролюючого органу, декларація містить.
По-друге, Порядком заповнення і представлення податкової звітності по податку на додану вартість, затвердженим Мінфіном від 25.11.2011 р. № 1492, затверджена форма податкової декларації по ПДВ. У формі декларації по ПДВ вказана графа "Декларація подається до органу державної податкової служби в (район, місто) ". Тому якщо в цій графі вказана назва ДПС району міста без урахування повної назви, а саме Головного управління Міністерства прибутків і зборів, то вона повністю відповідає формі, затвердженій Мінфіном.
Отже, при відмові прийняти декларацію по ПДВ, який є неправомірним, контролюючий орган зобов'язаний надати письмове повідомлення з вказівкою причини такої відмови, яке Ви можете оскаржити.
Резюме:
Контролюючі органи не мають права не прийняти декларацію по ПДВ.
З відповідями на усі Топ-питання можна ознайомитися у Бумі. Якщо ви не є користувачем Буму, поспішите до 18 вересня встановити БУМ за спеціальною ціною - 99 грн. Детальніше на buhgalter.ua.