Реформа в оподаткуванні прибутку: перші роз’яснення податківців

15.06.2020, 14:50
688
0

Зміни стосуються обліку основних засобів, їх амортизації, подання податкової та оприлюднення фінансової звітності
Зміни стосуються обліку основних засобів, їх амортизації, подання податкової та оприлюднення фінансової звітності

Масштаб "прибуткових" змін до ПКУ, вочевидь, вразив навіть податківців. Хай там як, але ДПСУ оперативно роз'яснила платникам і підлеглим, як вона розуміє низку проблемних питань застосування Закону № 466. Причому не у вигляді модного інформаційного меседжу, а справжнім "листом із сімкою". Що, безумовно, додає ваги висновкам контролерів. Зараз мовимо про лист ДПСУ від 04.06.2020 р. № 8939/7/99-00-07-02-01-07. Він настільки важливий та своєчасний, що оминути його просто не можливо.

Тож що нам донесло головне податкове відомство?

Ось лише деякі з висновків.1. Від прибутківців, які зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом, вимагатимуть надавати податківцям перевірену аудитором річну фінзвітність разом з аудиторським звітом (не пізніше 10 червня року, наступного за звітним). Але вперше тільки за підсумками 2020 звітного року (у строк не пізніше 10 червня 2021 року).

2. Якщо за 2020 рік бухдохід платника податку на прибуток не перевищить 40 млн грн, він зможе прийняти рішення не застосовувати коригування фінрезультату до оподаткування на всі різниці з р. ІІІ ПКУ (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових років) у декларації за 2020 рік. А також з 2021 року застосовувати річний звітний період з податку на прибуток.

3. Виробники сільгосппродукції можуть застосовувати особливий річний звітний період, який починається з 01.07.2020 р. і закінчується 30.06.2021 р..

4. Право застосовувати "виробничий" метод для обчислення податкової амортизації є з ІІ кварталу 2020 року (за умови проведення інвентаризації відповідних об'єктів станом на 01.04.2020 р.).

5. Новий вартісний критерій визначення податкових основних засобів застосовують до активів, які вводять в експлуатацію з 23.05.2020 р. Відповідно, основні засоби, уведені в експлуатацію до 23.05.2020, продовжують амортизувати в податковому обліку у звичайному режимі (навіть якщо їх залишкова балансова вартість не перевищує 20 000 грн).

6. Прибутківці мають право застосувати прискорену амортизацію для 3-ї (передавальні пристрої), 4-ї (машини й обладнання), 5-ї та 9-ї груп основних засобів (п. 431 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ), починаючи зі звітного періоду - півріччя 2020 року.

7. Постійним представництвам нерезидентів - починаючи зі звітного періоду півріччя 2020 року - порекомендували подавати декларацію з податку на прибуток, а не розрахунок постійного представництва (затверджений наказом Мінфіну України від 13.06.2016 р. № 544).

Якщо ви думаєте, що це всі важливі новини від податківців, ви помиляєтеся…

Докладніше про це у коментарі "Реформа в оподаткуванні прибутку: перші роз'яснення податківців" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до україніської версії сайту