Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Питання по оформленню звітних документів продовжують утримувати лідерство у Бумі

6 листопада 2013, 14:10
222
2
Реклама

Щодня у Бумі - Бухгалтерському Розумному Модулі - серед усіх питань від користувачів редакція виділяє самі затребувані і актуальні і додає їх в рубрику "Топ-питання дня".

Пропонуємо вашій увазі деякі Топ-питання за минулий тиждень:

1. Чи нараховується ПДВ на збір утилізації при купівлі нового автомобіля?

2. Який пакет документів необхідно отримати ДЗИГ від ФОП - платника єдиного податку для роботи?

3. Чи можна віднести до складу витрат ДЗИГ на загальній системі оподаткування послуги ФОП першої або другої групи платників єдиного податку?

4. Як у бухгалтерському обліку відбити сплату судового збору?

5. Яким чином в звіті по ЕСВ за звітний місяць відбити працівника, якому в попередньому звітному періоді сплатили відпустку?

6. Чи обкладається ПДВ гарантійний платіж при укладенні договору оренди?

7. Засновник є директором, більше працівників немає. Чи обов'язково нараховувати зарплату директорові (чи можна його не оформляти і зарплату не платити)?

8. Який порядок оподаткування НДФЛ посібника на поховання, виплачуваного родичам померлого працівника?

Відповіді на деякі питання.

Питання 1: чи Нараховується ПДВ на збір утилізації при купівлі нового автомобіля?

Відповідь

Згідно п. 188.1 НКУ база обкладення ПДВ операцій з поставки товарів/послуг визначається виходячи, зокрема, з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче за звичайні ціни, визначені згідно ст. 39 НКУ) з урахуванням загальнодержавних податків і зборів.

Крім того, збір утилізації, сплачений постачальником, безумовно, збільшив його витрати, які, по суті, збільшують вартість автомобіля. Тобто відбувається не що інше, як збільшення первинної вартості такого автомобіля.

Згідно ст. 6 Закону України "Про утилізацію транспортних засобів" від 04.07.2013 р. № 421 - VII для автомобілів вітчизняного виробництва збір утилізації стягується при продажі, якщо виробник не узяв на себе зобов'язання забезпечити утилізацію такого транспортного засобу згідно з вимогами цього Закону.

Отже, цілком зрозуміло, що продавцеві невигідно нести витрати, які не будуть йому компенсовані при подальшому продажі або перепродажі.

В той же час у буквальному розумінні п. 188.1 НКУ не містить заборони відносно збільшення бази обкладення ПДВ на суму збору утилізації, який може бути включений в договірну вартість автомобіля, що продається.

Іншими словами, зараз чинне законодавство дозволяє продавцеві формувати договірну вартість з урахуванням збору утилізації і, відповідно, обкладати її ПДВ.

Резюме: Вважаємо, що так.

Питання 2: Який пакет документів необхідно отримати ДЗИГ від ФОП - платника єдиного податку для роботи?

Відповідь

Відповідно до п. 177.8 НКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцеві доходу від здійснення ним підприємницькій діяльності суб'єкт господарювання і самозанятое особа, що нараховує (що виплачує) такий дохід, не утримують податок на прибутки у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, одержуючим такий дохід, представлена копія документу, що підтверджує його державну реєстрацію згідно із законом як суб'єкта підприємницької діяльності. Вважаємо, що таким документом є виписка або витягання з ЕГР юридичних або фізичних осіб - підприємців.

Крім того, Миндоходов у Базі знань висловило думку, що щоб уникнути порушень норм чинного законодавства рекомендується як юридичним особам, так і фізичним особам - підприємцям, що мають господарські відношення з фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку, окрім копії документу, що підтверджує, що він зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності (виписка або витягання з Єдиного державного реєстру юридичних або фізичних осіб - підприємців), отримувати від такої особи копію свідоцтва платника єдиного податку, в якому вказуються вибрані ним види діяльності.

Резюме:

Копії:

- реєстраційного документу суб'єкта підприємницької діяльності (витягання з ЕГР юридичних або фізичних осіб - підприємців);

- свідчення платника єдиного податку.

Питання 3: Як у бухгалтерському обліку відбити сплату судового збору?

Відповідь

У бухгалтерському обліку витрати на врегулювання суперечок в судових органах відносяться до складу адміністративних витрат (п. 18 П(С) БУ 16 "Витрат") і враховуються на рахунку 92 "Адміністративних витрати".

При цьому для віддзеркалення суми судового збору використовують субрахунок 642 "Розрахунки по обов'язкових платежах", на якому ведеться облік розрахунків по зборах (обов'язковим платежам), що стягуються згідно з чинним законодавством.

Таким чином, у бухгалтерському обліку сплата судового збору буде відбита таким чином:

- нараховані судові витрати (Д-т 92 - К-т 642);

- сплачені судові витрати (Д-т 642 - К-т 311).

Резюме:

У бухгалтерському обліку сплата судового збору буде відбита таким чином:

- нараховані судові витрати (Д-т 92 - К-т 642);

- сплачені судові витрати (Д-т 642 - К-т 311).

З усіма відповідями на Топ-питання ви можете ознайомитися у Бумі.

Якщо ви ще не є користувачем Буму, ви можете попрацювати з Бумом безкоштовно впродовж 3-х днів, пройшовши реєстрацію. Детальніше на buhgalter.ua.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини