Мининфраструктуры відмітило, що товарно-транспортна накладна має бути виписана на будь-який товар, що поставляється у рамках договору купівлі-продажу.
Оформлення перевезень вантажів товарно-транспортними накладними здійснюється незалежно від умов плати за роботу автомобіля.
Перевезення вантажу (товару) від вантажовідправника вантажоодержувачеві неможливо класифікувати як перевезення для власних потреб (оскільки змінюється власник вантажу, нехай навіть і на кінцевій стадії товарно-транспортного процесу).
Тому таке перевезення, навіть якщо вона здійснюється орендованим транспортом, має бути належним чином оформлене з обов'язковим оформленням усіх юридичних документів (у тому числі з використанням ТТН) з обов'язковим завіренням їх підписом і, при необхідності, друком (штампом) вантажоодержувача.
Виключення з транспортного процесу якого-небудь з його учасників (наприклад, вантажоодержувача), з подальшим уникненням оформлення відповідних юридичних документів (зокрема, ТТН) призводить до виникнення корупційної складової і суперечить законодавству України.
Якщо одним автомобілем вантажовідправника за один рейс доставляється вантаж (товар) 20-ти вантажоодержувачам (склади або торгові точки), то відправник повинен виписувати кожному з цих одержувачів окрему ТТН в кількості не менше чотирьох екземплярів, щонайменше два з яких (третій і четвертий) мають бути завірені підписом і, при необхідності, друком (штампом) одержувача. Застосування тільки одній ТТН для усіх одержувачів неприпустимо, оскільки вантаж (товар) поставляється різним одержувачам з різними юридичними реквізитами і адресами.
Наявність і зберігання на кожному підприємстві свого екземпляра ТТН є обов'язковими. Первинні документи повинні зберігатися на підприємстві впродовж трьох років (лист від 03.09.2013 р. № 10092/25/10-13).