Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Миндоходов розглянуло порядок нарахування ПДВ переробними підприємствами

21.11.2013, 13:39
100
0

Миндоходов відмітило, що переробне підприємство виступає як особа, уповноважена державою на виплату компенсацій виробникам молока і м'яса, тому суми ПДВ, перераховані їм на спеціальний казначейський рахунок, є державними коштами і не можуть розцінюватися як власні засоби переробного підприємства.

Особливий порядок оподаткування діяльності переробних підприємств не поширюється на операції з поставки продукції, виготовленої з сировини :

- імпортованого;

- поставленого не в живій вазі;

- не власного виробництва сільськогосподарських товаровиробників.

Отже, компенсації не виплачуються постачальникам м'ясо-молочної продукції, що не має статусу власне зробленої.

При цьому в договорах на постачання такої продукції повинно бути вказано, що продукція є власне вирощеною (зробленою) сільськогосподарським товаровиробником, і вказані реквізити банківського рахунку, на який повинна перераховуватися компенсація.

Переробне підприємство зобов'язане досліджувати ідентифікаційні і ветеринарні документи тварин, що придбавалися, зіставляти їх з інформацією, вказаною в договорах.

Підтвердженням того, що продукція є власне вирощеною фізичною особою, являється довідка, видана місцевою радою в довільній формі.

Переробне підприємство до 20-го числа місяця, що йде за звітним, в якому сталося придбання молока або м'яса в живій вазі власного виробництва у сільськогосподарських товаровиробників, зобов'язано виплатити таким виробникам компенсації. Джерелом для виплати компенсації виступає сума ПДВ, визначена в спеціальній декларації по ПДВ (код 0140) і перерахована на спецрахунок в звітному періоді.

Компенсація не включається в ціну продукції і виплачується переробним підприємством сільськогосподарському товаровиробникові окремо згідно з Розрахунком розподілу суми компенсації між сільськогосподарськими товаровиробниками за поставлені ними переробним підприємствам молоко або м'ясо в живій вазі.

У звіті про суми податкових пільг переробне підприємство відбиває суму ПДВ, не сплачену їм до бюджету і спрямовану на виплату компенсацій сільськогосподарським товаровиробникам (лист від 04.10.2013 р. № 12562/6/99-99-19-04-02-15).


Увійдіть, щоб залишити коментар