Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Миндоходов роз'яснило порядок сплати ЕСВ підприємцями

27.11.2013, 12:30
152
0

Миндоходов відмітило, що фізособи-підприємці на спрощеній системі оподаткування :

- зобов'язані сплачувати ЕСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що йде за звітним кварталом;

- можуть сплачувати ЕСВ щомісячно до 20 числа у вигляді авансового платежу довільного розміру. Аванси враховуються при остаточному розрахунку за звітний квартал до 20 числа місяця, що йде за таким кварталом.

Фізособи-підприємці на загальній системі оподаткування сплачують за себе ЕСВ чотири рази в рік (до 15 березня, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада) у вигляді авансових платежів по 25 % річної суми, обчисленої виходячи з доходу, оподатковуваного НДФЛ. Аванси враховуються при остаточному річному розрахунку, який здійснюється до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації, і не можуть бути менше мінімального розміру страхового внеску за місяць, в якому отриманий дохід (прибуток).

Фізособи-підприємці, які впродовж поточного звітного року перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну, нараховують і сплачують ЕСВ у вигляді авансових платежів на підставі квартальної декларації, що подається ними після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід (роз'яснення від 25.11.2013 р.).


Увійдіть, щоб залишити коментар