Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Миндоходов роз'яснило порядок оподаткування операцій з поставки послуг за рахунок міжнародної технічної допомоги

17.12.2013, 14:29
157
0

Миндоходов розглянуло нюанси обкладення ПДВ операцій з поставки послуг, які фінансуються за рахунок засобів міжнародної технічної допомоги (далі - МТП) у рамках виконання проекту (програми) міжнародної технічної допомоги, здійснювані відповідно до Рамкової угоди між Урядом України і комісією Європейських Спільнот.

Автори листа дійшли висновку, що реалізація права на податкові пільги, передбачені законодавством і міжнародними договорами України, у тому числі і вказаною Рамковою угодою, здійснюється на основі:

- реєстраційної картки проекту (програми) МТП, яка видається Мінекономрозвитку;

- плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбавалися за рахунок МТП у рамках проекту (програми) МТП, засвідченого донором або виконавцем і погодженого бенефіціаром, який подається в Мінекономрозвитку.

Якщо в реєстраційній картці проекту (програми) МТП є посилання на статтю міжнародного договору України по передбачених пільгах, зроблений запис про підтвердження наявності плану закупівлі і вказана адреса офіційного сайту Мінекономрозвитку, по якій розміщений такий план закупівлі і перелік організацій-виконавців, які заявили право на податкові пільги, то вважається, що у рамках проекту (програми) МТП донором заявлено право на отримання податкових пільг, передбачених податковим законодавством України.

Таким чином, у рамках такого проекту (програми) МТП товари, роботи і послуги, які закуповуються виконавцем проекту за рахунок МТП, відвантажуються (виконуються, надаються) постачальниками такому виконавцеві без сплати ПДВ.

Якщо в реєстраційній картці проекту (програми) МТП буде зроблена одна з нижченаведених відміток про те, що :

1) податкові пільги по операціях, здійснюваних на митній території України, міжнародним договором не передбачені;

2) план закупівлі не поданий (необхідність в реалізації права на податкові пільги не заявлена), -

це означає, що у рамках проекту (програми) МТП податкові пільги відсутні або донором не заявлено про необхідність реалізації права на податкові пільги.

Таким чином, у рамках такого проекту товари, роботи і послуги, які закуповуються виконавцем проекту за рахунок МТП, відвантажуються (виконуються, надаються) постачальником такому виконавцеві із сплатою ПДВ (лист від 16.10.2013 р. № 13407/6/99-99-19-04-02-15).


Увійдіть, щоб залишити коментар