Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд пропонує відмінити зниження ставок ПДВ і податку на прибуток

18.12.2013, 15:15
246
1

КМУ вирішив встановити з 1 січня 2014 року такі ставки:

- по ПДВ - 20 %;

- по податку на прибуток - 18 %, - повідомляє Інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна".

Для цього знадобиться внести зміни в НКУ, оскільки діючими нормами передбачено зниження з початку наступного місяця ставок :

- по ПДВ - з 20 % до 17 %;

- по податку на прибуток - з 19 % до 16 %.

Такі нововведення передбачені законопроектом, розробленим провладним депутатом (проект від 17.12.2013 р. № 3757-1).

Чи то через власне неуцтво, чи то сподіваючись зайвий раз попіаритися за допомогою навішування довгих борошняних виробів на зовнішні частини слухових органів наївних платників, ініціатори цих нововведень забавно називають зміна ставки по податку на прибуток її зниженням, тоді як це - не що інше, як збільшення, оскільки 18 % пропонуються на заміну не поки що діючих (до кінця поточного місяця) 19 %, а прийдешніх (з початку наступного місяця) 16 %.

Тобто фактично пропонується збільшення ставок : ПДВ на 3 % і податку на прибуток на 2 %.

Планувалася ця акція вже давно, що підтверджується обнародуваним на початку листопада проектом миндоходовской форми податкової накладноїз якої вилучено нагадування про те, що з 01.01.2014 р. податкові зобов'язання нараховуються по ставці 17 %.

24 грудня Міністр прибутків і зборів Олександр Клименко відповість на питання інтернет-аудиторії в ході онлайн-конференції на тему: "Результати роботи Міністерства прибутків і зборів за рік існування". Ставити питання можна вже зараз.


Увійдіть, щоб залишити коментар