Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк про нюанси сплати пенсійного збору при купівлі інвалюти

7 квітня 2014, 13:04
195
0
Реклама

Банки нараховують, утримують і перераховують пенсійний збір з усіх операцій купівлі безготівкової іноземної валюти. З цією метою банки вимагають від клієнтів в заяві на купівлю інвалюти вказати, що клієнт доручає банку перерахувати до Пенсійного фонду суму збору у розмірі 0,5 % від суми купівлі інвалюти (без урахування комісії з цієї операції).

Банки повинні переглянути умови договорів на рассчетно-кассовое обслуговування клієнтів і вказати, що при купівлі безготівкової інвалюти за дорученням клієнта банк нараховуватиме, утримуватиме і сплачуватиме суму пенсійного збору від імені і за рахунок клієнта.

Банки (фінустанови) повинні доповнити квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції (форма № 377-К) додатковим реквізитом (рядком), в якому вказується сума сплаченого пенсійного збору. До внесення змін до програмно-технічних комплексів, за допомогою яких здійснюються валютно-обмінні операції, цей рядок заповнюється касиром банку (фінансової установи) власноручно.

Для обліку пенсійного збору і представлення відповідного звіту в органи Пенсійного фонду банки і фінустанови повинні вибрати таку підсистему обліку, яка забезпечить аналітичний облік сум збору в розрізі готівкових і безготівкових операцій.

Переклад пенсійного збору на рахунки Держказначейства повинен здійснюватися не пізніше наступного операційного дня з дня зарахування сум збору.

Нацбанк здійснюватиме перевірки з питань дотримання банками (фінансовими установами) процедури сплати пенсійного збору і у разі порушень застосовуватиме заходи дії відповідно до законодавства України (лист від 04.04.2014 р. № 29-113/14630).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини