Фонд соціального страхування по тимчасовій непрацездатності розглянуло питання відносно вимог до лікарняного листа, якщо працівник працює в одному місті і надає лікарняний, виданий лікувальним закладом іншого міста, в якому працівник має постійне місце проживання.
Згідно п. 1.6 Інструкцій № 455 видача документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюється лікарем (фельдшером) при пред'явленні паспорта або іншого документу, що засвідчує особу непрацездатного. Пунктом 1.9 Інструкцій № 455 передбачена видача листка непрацездатності (довідки) в амбулаторно-поліклінічних установах лікарем (фельдшером) переважно за місцем проживання або роботи. Пунктом 1.10 Інструкцій передбачено, що особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза основним місцем роботи і проживання, лікарняний видається по місцю їх тимчасового перебування, з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу, на кількість днів непрацездатності.
Отже, якщо тимчасова непрацездатність настала не по основному місцю роботи, але по місцю постійного проживання, то дозвіл головлікаря на видачу лікарняного не потрібно.
Це і підтвердив Фонд в листі від 06.09.2013 р. № 04-29-2393вказавши, що дозвіл головного лікаря, який упевняється його підписом і круглим друком лікувально-профілактичної установи, на отримання застрахованим обличчям листка непрацездатності по місцю реєстрації у зв'язку з відміткою в паспорті, не потрібний.
Крім того, автори листа відмітили, що комісія з соціального страхування розглядає обставини по обслуговуванню застрахованої особи в медичній установі (за місцем проживання або роботи) і приймає обгрунтоване рішення про призначення посібника. Тобто комісія повинна звернути увагу на те, чи дійсно лікарняний виданий лікувальним закладом по місцю постійного проживання працівника.