Якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або помилково направив засоби на неправильний код бюджетної класифікації, засоби не поступлять на відповідні рахунки бюджетної класифікації, отже, не буде погашена сума грошового зобов'язання платника податків.
Якщо платник податків не сплачує погоджену суму грошового зобов'язання і авансових внесків по податку на прибуток впродовж термінів, певних НКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в наступних розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, що йдуть за останнім днем терміну сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, що йдуть за останнім днем терміну сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.
На суму податкового боргу нараховується пеня з розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ.
Також згідно ст. 163-2 КоАП непредставлення або несвоєчасне представлення посадовцями підприємств, установ і організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), спричиняє за собою накладення штрафу на посадовців в розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.
Повторне здійснення порушення спричиняє за собою накладення штрафу на посадовців в розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.
Про це попереджає ГУ Миндоходов в Рівненській області.