Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Миндоходов нагадало порядок оподаткування відпускних

23 травня 2014, 08:15
258
0
Реклама

Обкладення відпускних НДФЛ і ЕСВ нічим не відрізняються від загальних правил оподаткування заробітної плати. Нарахована сума відпускних враховується при визначенні граничного розміру доходу, який надає право на податкову соціальну пільгу. База оподаткування для НДФЛ зменшується на суму ЕСВ і НСЛ, якщо на неї є право. Розмір податку як для відпускних, так і для заробітної плати однаковий.

При заповненні Податкового розрахунку по ф. № 1ДФ відпускні відбиваються, як і зарплата, з ознакою доходу "101". Якщо відпустка доводиться не на один місяць, а триває ще і в наступному, то для розрахунку граничного доходу для застосування НСЛ відпускні відносяться до відповідних періодів їх нарахування.

Тобто суму "перехідних" відпускних слід спочатку розподілити між місяцями, на які вони доводяться, і далі визначати право на НСЛ і застосовувати відповідні ставки НДФЛ.

Відпускні входять до складу додаткової заробітної плати, тому суми фактично нарахованих відпускних можуть бути віднесені до витрат платника податку на прибуток на підставі п. 142.1 Податкового кодексу.

Про це нагадала ДПІ в Подільському районі м. Києва.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини