Перші п'ять днів непрацездатності оплачуються за рахунок працедавця. Починаючи з шостого дня непрацездатності, страхувальник виплачує відповідне матеріальне забезпечення за рахунок засобів Фонду тільки після вступу на окремий рахунок суми грошових коштів, вказаної в заявці-розрахунку.
Оплата лікарняних страхувальниками-працедавцями з шостого дня тимчасової непрацездатності за рахунок власних засобів, з їх наступним відшкодуванням (погашенням цих витрат) Фондом, не передбачена.
Згідно ст. 47 КЗоТ власник або уповноважений ним орган в день звільнення зобов'язаний видати працівникові належним чином оформлену трудову книжку і зробити з ним розрахунок в терміни, вказані в ст. 116 КЗоТ.
Статтею 116 КЗоТ передбачено, що в день звільнення працівникові повинні виплатити суми, що належать йому від підприємства, установи, організації. А саме має бути видана заробітна плата, включаючи плату праці за останній день роботи (у тому числі оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком не виробництві), відпускні за невикористані дні відпустки.
Оскільки суми матеріального забезпечення з шостого дня тимчасової непрацездатності застрахована особа отримує від Фонду і за рахунок його засобів, то в даному випадку порушення ст. 116 КЗоТ відсутній.
Таке роз'яснення надало Минсоцполитики в листі від 03.12.2013 р. № 1347/13/84-13.