Перетинаючи межу, українці мають право не декларувати готівку, якщо їх сума не перевищує 10 тис. євро або еквівалент цієї суми в іншій валюті.
Якщо ж сума готівки перевищує 10 тис. євро, громадяни зобов'язані декларувати вказану суму в повному об'ємі, а також підтверджувати зняття готівки з рахунків у банках або інших фінансових установах, виключно на суму, що перевищує 10 тис. євро. Термін дії таких документів - 30 календарних днів з дня видачі.
Слід зазначити, що на усій території Європейського Союзу діє єдина форма митної декларації, яку повинні заповнювати фізичні особи при переміщенні готівки в сумі понад 10 тисяч євро.
Фізичній особі необхідно подати митну декларацію двічі - як при ввезенні, так і при вивезенні з території Євросоюзу суми понад 10 000 євро. Декларувати треба не лише готівка, а також цінні папери, дорожні чеки, векселі. Правило діє навіть при проїзді через країни ЄС транзитом.
У декларації необхідно вказати:
• паспортні дані;
• інформацію про власника/власниках грошових коштів (це може бути фізична або юридична особа);
• суму і походження грошей (наприклад, спадок, особисті заощадження, продаж нерухомості і т. д.) і їх призначення (інвестування, покупки і т. д.);
• подробиці поїздки (тип транспорту, номер рейсу/потягу/судна).
Якщо в декларації будуть вказані недостовірні або неповні відомості, громадянин, що подав її, понесе покарання, а грошові кошти можуть бути вилучені або конфісковані.
Таке нагадування від кіровоградських податківців буде зовсім не зайвим напередодні вихідних, що наближаються.