Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 24 липня введений надзвичайний режим роботи банківської системи в Донецькій і Луганській областях і Криму

25 липня 2014, 11:00
259
0
Реклама

Таке рішення викликане ситуацією, яка робить неможливою роботу банківської системи в звичайному порядку, і має на меті забезпечити фінансування потреб держави і життєдіяльності населення.

Відповідна Інструкція затверджена постановою НБУ від 22.07.2014 р. № 435.

Інструкція визначає порядок проведення банківських операцій, опис змін в технологіях їх проведення, окремі питання організації діяльності Нацбанку і банків України, повноваження по ухваленню рішень, пов'язаних з виконанням таких операцій у разі виникнення нештатного режиму, що робить неможливою роботу банківської системи в звичайному порядку (далі - надзвичайний режим роботи). Надзвичайний режим роботи може бути введений на окремих територіях, а також на певний термін, в період проведення антитерористичних операцій, під час техногенних і природних катастроф і т. п.

Інструкцією визначені особливості порядку припинення роботи учасника в системі електронних платежів Нацбанку (далі - СЕП) і відновлення функціонування учасника СЕП після тимчасового припинення роботи, особливості виконання банком платіжних доручень клієнтів у разі відключення від СЕП або порушення роботи системи автоматизації банку.

Крім того, Інструкцією передбачені особливості порядку організації роботи з грошовою готівкою у банківській системі, зокрема, перевезення валютних цінностей і інкасації засобів, ушкодження і знищення готівки банками України (у разі неможливості її вивезення Нацбанком).

Вимоги Інструкції поширюються на Нацбанк, банки України і Держказначейство у разі введення надзвичайного режиму роботи окремою постановою Правління НБУ.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини